Obywatel Hiszpanii uratowany w Odrze

policja nowa.jpg

Wrocławscy funkcjonariusze uratowali mężczyznę, który chwilę wcześniej płynąc kajakiem wpadł do wody. Uratowany, to obywatel Hiszpanii. Policjant z Komisariatu Wodnego i Strażnik Miejski, wspólnie patrolując łodzią Odrę zauważyli mężczyznę, gdy grupa innych kajakarzy próbowała mu pomóc. Mężczyzna miała problemy z utrzymaniem na się na powierzchni, a do tego niemiała kamizelki ratunkowej. Z uwagi na zmęczenie i wyziębienie, funkcjonariusze udzielili mu po wyciągnięciu z wody pierwszej pomocy przedmedycznej.
Do zdarzeniowa doszło 8 czerwca 2016 r. przed godziną 19.00. Policjant z Komisariatu Wodnego i Strażnik Miejski, wspólnie patrolując Odrę na odcinku od Jazu Szczytnickiego do Jazu Psie Pole, zauważyli na środku koryta rzeki grupę kilku kajakarzy, którzy próbowali udzielić pomocy osobie będącej w wodzie.

Ponieważ osoba ta miała problemy z utrzymaniem na się na powierzchni, a do tego niemiała kamizelki ratunkowej, funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Podjęli akcję ratunkową. Wyciągnęli mężczyznę z wody i przetransportowali na łódź służbową.

Z uwagi na zmęczenie i wyziębienie, funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uratowanym okazał się 22 – letni obywatel Hiszpanii. Mężczyzna twierdził, że podczas płynięcia kajakiem nagle stracił równowagę i wpadł do wody. Nie potrafił wrócić na jednostkę pływającą ani na brzeg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj