Oświadczenie Radnego Małka ws publikacji w gazecie wrocławskiej

muzeum narodowe wrcław.jpg

To już wygląda na szukanie haków!

Niewinna konferencja na temat stanu wrocławskich zabytków w kinie Nowe Horyzonty dała pretekst do ataku na mnie i pośrednio na Prawo i Sprawiedliwość. Gazeta Wrocławska opublikowała artykuł dziennikarki Malwiny Gadawy w którym dopuszcza się bezczelnej manipulacji. Sugeruje wprost, jakobym chciał wycinać drzewa w parku Juliusza Słowackiego, które zasłaniają Pomnik Katyński. Jest to całkowita nieprawda gdyż ja uważam, że właśnie parki są miejscem w którym powinno być jak najwięcej bujnych drzew i przypuszczam, że nie znajdzie się nikt, kto by sądził inaczej. Niestety, to Pomnik Katyński został źle umiejscowiony, co powoduje, że jest mało widoczny z ulic otaczających park.

Natomiast co do wspomnianych zabytków, to niestety bardzo często w Polsce się zdarza, że piękne elewacje budynków czy wręcz całe pałace a nawet zamki są zbyt gęsto porośnięte drzewami, co powoduje, że nie możemy nacieszyć się ich wyglądem. Z satysfakcją dodam, że w małym stopniu dotyczy to Wrocławia, chociaż prawie całkowicie zarośnięta bluszczem piękna elewacja Muzeum Narodowego jest tu negatywnym przykładem.

Architektura, którą tworzymy od setek lat jest dowodem naszej wielkości i wysokiej kultury, którą należy się szczycić i z dumą eksponować. Dlatego wzorem rozwiniętych krajów Europejskich, nie powinniśmy dopuszczać do zarastania zabytkowych budowli wysokimi drzewami. Czy średniowieczne mury Carcassonne wyglądałyby tak samo gdyby otaczały je wysokie drzewa? – nie sądzę

Tomasz Małek

Radny Wrocławia

foto: bazadziecka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj