PO i Nowoczesna odrzucili projekt kompromisu ws. TK KOD-u

petru niebieski.jpg

Dzisiaj Sejm zajmie się tworzeniem nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. W parlamencie są cztery projekty nowych rozwiązań. Po jednym złożyli: Prawo i Sprawiedliwość, PSL i Kukiz’15. Oddzielne rozwiązania złożyli przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji. Wczoraj szybkiemu procedowaniu ustawy sprzeciwili się parlamentarzyści PO i Nowoczesnej, głosując przeciwko skierowaniu czterech projektów do pierwszego czytania.

– Sprzeciwiamy się takiemu procedowaniu tych ustaw, bez niezbędnych analiz i opinii prawnych. Mam wrażenie, że PiS, rozszerzając porządek obrad, chce tak naprawdę przepchnąć kolanem swoją ustawę – mówi nam Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Jak podkreśla, jej partia, mimo że nie poparła rozszerzenia porządku obrad, nie jest przeciwko rozwiązaniom zaproponowanym przez KOD. Dla polityków PiS-u takie działanie opozycji to wynik upolitycznienia sprawy. – Politycy tej partii nie chcą rozwiązania tego politycznego problemu – mówił wczoraj marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

Dzisiaj pierwsze czytanie ustaw. Prawdopodobnie powołana zostanie specjalna podkomisja ds. nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Dzisiaj lub jutro poznamy również konkluzje zespołu ekspertów powołanego przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Rządowi się spieszy w związku z terminem odpowiedzi dla Komisji Europejskiej, która w ubiegłym tygodniu wydała krytyczną dla rządzących opinię. Jednocześnie w piątek sprawa TK zostanie podjęta na posiedzeniu Komisji Weneckiej. Sekretarz ma przedstawić postępy prac w Polsce w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

źródło: http://niezalezna.pl/81605-po-i-nowoczesna-nie-chca-kompromisu-ws-tk-odrzucili-nawet-projekt-kod-u

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj