Finał Ligi Mistrzów we Wrocławiu

fudbol.png

Tegoroczny finał europejskiej Ligi Mistrzów w futbolu amerykańskim (IFAF Europe Champions League) rozegrany zostanie we Wrocławiu. W dniach 22-24 lipca na stadionie Oporowska. W turnieju zobaczymy gospodarzy, czyli Panthers Wrocław, którzy jako pierwszy zespół w historii Polski awansowali do tego szczebla rozgrywek międzynarodowych.

  • Panthers Wrocław okazali się jednym z zaskoczeń tegorocznej edycji Champions League i po dwóch efektownych wygranych zapewnili sobie awans do turnieju Final Four. Oprócz reprezentantów Polski w turnieju zobaczymy Koc Rams z Turcji, Milano Seamen z Włoch oraz Danube Dragons z Austrii. Z tymi ostatnimi Pantery zmierzą się w walce o awans do wielkiego finału.

– Jest to zdecydowanie największe wydarzenie w historii futbolu amerykańskiego w Polsce. Po raz pierwszy we Wrocławiu zobaczymy cztery spośród najlepszych drużyn w Europie. Jest to olbrzymie wyróżnienie dla naszego klubu, które udowadnia stały rozwój i coraz silniejszą pozycję Polski na futbolowej mapie Starego Kontynentu – mówi Jakub Głogowski, prezes Panthers Wrocław.

Współorganizatorem turnieju jest Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017, a zawody, które odbędą się dokładnie na rok przed Igrzyskami, będą częścią „One Year To Go”, czyli wyjątkowego cyklu imprez, które odbędą się we Wrocławiu.

– Na rok przed Igrzyskami przygotowujemy szereg atrakcji dla mieszkańców miasta i gości Wrocławia. Wkrótce podamy szczegółowy program. Futbol amerykański to jedna z dyscyplin The World Games 2017, która szybko zyskuje nowych fanów. Z przyjemnością zostaliśmy współorganizatorem turnieju, który będzie doskonałą próbą przed przyszłorocznymi igrzyskami, na których oprócz Polaków wystąpią najsilniejsze na świecie reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Japonii i Niemiec – mówi Adam Roczek, wiceprezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

Turniej odbędzie się w dniach 22-24 lipca. W piatek odbędą się półfinały, w których zobaczymy pary Panthers Wrocław – Danube Dragons oraz Koc Rams – Milano Seamen. Trwają rozmowy, aby wszystkie trzy spotkania odbyły się na Stadionie przy ul. Oporowskiej, który już raz sprawdził się jako arena meczu futbolowej Ligi Mistrzów.

Zwycięzcy obu spotkań zmierzą się w wielkim finale, który zostanie rozegrany w niedzielę 24 lipca. Mecze transmitowane będą na żywo w telewizji.

Źródło: http://www.wroclaw.pl/final-ligi-mistrzow-we-wroclawiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj