Kontrowersje wokół sprzedaży szpitala w Głogowie. Wojewoda unieważnia, radni zaskrżają

glogow.png

W marcu, radni powiatu głogowskiego podjęli uchwałę umożliwiającą nawet 100 proc. prywatyzację szpitala należącego do samorządu. O planach sprzedaży „po cichu” mówiło się już od dwóch lat.  Plany sprzedaży pokrzyżował jednak wojewoda dolnośląski unieważniając uchwałę. Teraz, portal miedziowe.pl informuje, że „rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody dolnośląskiego dotyczące trybu i zasad sprzedaży udziałów głogowskiego szpitala będzie zaskarżone. To już pewne. Zgodę na to wyraziła rada powiatu”.

O sprzedaży Głogowskiego Szpitala Powiatowego pisaliśmy m.in. w tekście: „Szpital pod młotek. Biznes w służbie zdrowia wciąż kwitnie”.

Jak informowały lokalne media, decyzja radnych o sprzedaży szpitala, nie sposobała się wojewodzie dolnośląskiemu.

Uchwała zawiera osiem paragrafów, z czego wojewoda uchylił sześć z nich. Stwierdzono, że została ona pojęta z istotnym naruszeniem art. 6 ust. 4 ustawy o działalności leczniczej – czytamy w portalu glogow.naszemiasto.pl.
– Dwie ustawy, które w treści uchwały są powoływane, czyli ustawa o gospodarce komunalnej i ustawa o komercjalizacji nie mają zastosowania do zbywania udziałów w spółkach, które są podmiotami leczniczymi, utworzonymi i prowadzonymi przez jednostkę samorządu terytorialnego – wyjaśnił dziennikarzom radny Leszek Rybak.

Teraz, decyzja wojewody będzie zaskarżona. Taką decyzję podjęli powiatowi randni. Opozycja wstrzymała się od głosu.

Jak mówi portalowi miedziowe.pl wicestarosta głogowski Wojciech Borecki, samorządowcy chcą mieć 100 proc. pewność, że wszelkie działania, które są podejmowane, wykonywane są zgodnie z prawem.

Czytaj: Legnica: Młody legniczanin walczy o życie i pieniądze na lek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj