M. Morawiecki: chcemy wyciągnąć przedsiębiorców z szarej strefy

Mateusz Morawiecki 2.jpg

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki przedstawił pakiet rozwiązań, które mają ułatwić działalność polskiego biznesu. Część obowiązków dokumentacyjnych firm ma przejąć ZUS; zmianie ma ulec także system kar dla przedsiębiorców.

Jak powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, ,,chcemy niewidzialną rękę rynku wesprzeć poprzez widzialną rękę państwa”. Chodzi o to, aby przedsiębiorcy tworzyli coraz to lepsze miejsca pracy.

– Ta widzialna ręka państwa ma być przyjazna w tym sensie, w jakim właśnie proklamujemy to w ramach naszego rządu, że ma to być państwo silne dla silnych i wyrozumiałe dla słabszych. Zobaczycie państwo już nawet w tym pakiecie, ale i przy kolejnych naszych działaniach, że tak patrzymy przede wszystkim na filozofię funkcjonowania pomiędzy administracją publiczną a państwem. Chcemy też, żeby przedsiębiorcy tworzyli coraz to lepsze miejsca pracy i w tym kontekście na pewno bardzo ważna jest taka ,,transakcja” między administracją publiczną, która tworzy coraz lepsze warunki do funkcjonowania, a firmami, które tworzą coraz to lepsze miejsca pracy – podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki.

Minister Rozwoju zaznaczył, że jedną z trudnych spraw do rozwiązania jest ponowne doprowadzenie do tego, żeby wpływy podatkowe budżetu stanowiły 16-17 procent PKB, jak było to 8-9 lat temu. Zauważył, że dziś PIT, VAT i CIT dają 13,5-14 procent PKB.

Za parę miesięcy resort ma przedstawić także rozwiązania dla 300 tys. małych przedsiębiorców, którzy generują roczny przychód na poziomie 30 tys. zł.

Jak powiedział wicepremier Mateusz Morawicki, rząd chce wyciągnąć jak największą liczbę przedsiębiorców z szarej strefy. W Polsce jest ona szacowana na 24 procent.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/m-morawiecki-chcemy-wyciagnac-przedsiebiorcow-z-szarej-strefy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj