Policjanci zatrzymali włamywacza – co najmniej 19 przestępstw na koncie mężczyzny

policja nowa.jpg

Kryminalni KP Wrocław Krzyki zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Jak ustalili funkcjonariusze pionu kryminalnego sprawca ma na swoim koncie co najmniej 19 przestępstw, wśród których są kradzieże z włamaniem do piwnic oraz kradzieże rowerów na terenie miasta. Suma strat osób pokrzywdzonych w tej sprawie to kwota 13 tys. złotych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki zatrzymali 38-letniego mieszkańca stolicy Dolnego Śląska, który podejrzewany jest, o co najmniej 19 przestępstw dotyczących włamań i kradzieży.

Policjanci na podstawie czynności operacyjnych ustalili i wytypowali osobę podejrzewaną o włamania i kradzieże z piwnic. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec Wrocławia działał m.in. na terenie Krzyków, Grabiszynka i Fabrycznej w okresie od stycznia do maja br. Sprawca okradał głównie piwnice, ale zabierał też rowery znajdujące się poza tymi pomieszczeniami.
W sumie funkcjonariusze potwierdzili, że na jego koncie jest aż 19 tego typu przestępstw. Starty jakie ponieśli pokrzywdzeni w tej sprawie to kwota 13 tys. zł. Część ze skradzionych przedmiotów mundurowi już odzyskali. Mężczyzna był w przeszłości karany za tego typu czyny.

Policjanci nadal sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych kradzieży.

O dalszym losie 38-latka zdecyduje sąd. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ