Poseł Chruszcz: Niektórzy policjanci minęli się z powołaniem

policja.jpg

Wraca sprawa 25-latka z Wrocławia, który zmarł 15 maja tuż po tym, jak zatrzymano go na wrocławskim rynku. Policjanci użyli wobec niego paralizatora. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, a znany z brutalnych zachowań funkcjonariuszy komisariat przy ul. Trzemeskiej uruchomił specjalną linię telefoniczną za pomocą której można zgłaszać informacje o nieprawidłowościach związanych z działaniem policjantów. Po śmierci Igora S. pod komisariatem doszło do zamieszek. Odbyły się również manifestacje.

Teraz w sprawę zaangażował się parlamentarzysta Sylwester Chruszcz z Kukiz’15, który złożył do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zapytanie poselskie:

– W dniu 15 maja br. doszło do śmierci I. S. na komisariacie Policji Wrocław Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej. Z relacji medialnych dowiadujemy się, że I. S. został wyprowadzony przez Policję z jednego z klubów na wrocławskim Rynku w niedzielę nad ranem. Według funkcjonariuszy przypominał wyglądem poszukiwanego przestępcę, jednak z wypowiedzi znajomych rodziny I. S. dowiadujemy się, iż nie był on poszukiwany i doszło do pomyłki. W związku z tragicznymi wydarzeniami proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania:

  1. Jaka była przyczyna zatrzymania I. S.? Czy był on poszukiwany przez Policję, czy doszło do pomyłki?
  2. Jakie zostały użyte środki przymusu bezpośredniego wobec I. S.?
  3. Na jakim etapie prowadzone jest postępowanie w Biurze Spraw Wewnętrznych Policji?
  4. Co było przyczyną śmierci I. S.?

– napisał  poseł z Kukiz’15.

Jak wyjaśnia portalowi wDolnymŚląsku.com poseł Sylwester Chruszcz, o podobnych działaniach policji słyszy się często.

– Nie jest to tajemnicą poliszynela, że niektórzy funkcjonariusze minęli się z powołaniem i powinni raczej wykonywać zawód rzeźnika. Dlatego wielu zasłużonym policjantom powinno tym bardziej zależeć by tę i inne podobne sprawy wyjaśnić do końca. Właśnie  dlatego napisałem zapytanie poselskie do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i czekam na precyzyjne i wnikliwe odpowiedzi, które pozwolą społeczeństwu na poznanie prawdy – powiedział nam Sylwester Chruszcz, poseł z Klubu Kukiz’15 i Stowarzyszenia „Endecja”.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ