Dwaj mieszkańcy Dzierżoniowa wyłudzili 100 tysięcy złotych

policja.jpg

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w jednej z placówek bankowych wyłudzili pożyczkę w wysokości 100 tysięcy złotych. Działali posługując sie dokumentami potwierdzającymi nieprawdę o wysokości osiąganych dochodów. Funkcjonariusze odzyskali już ponad połowę tej kwoty. Zatrzymani za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalili, że pod koniec maja br. w jednej z placówek bankowych doszło do wyłudzenia pożyczki. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego w wieku 35 i 46 lat podejrzanych o ten czyn.

Sprawcy posługując się fałszywymi danymi oraz dokumentami potwierdzającymi nieprawdę o wysokości osiąganych dochodów, by zrealizować swoje plany, wyłudzili pożyczkę w wysokości 100 tysięcy złotych. Na wskazane konto bank przelał mężczyznom 65 tysięcy złotych, z czego policjanci zabezpieczyli na chwilę obecną 55 tysięcy złotych.
Funkcjonariusze nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Obaj zatrzymani w tej sprawie mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozić im może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ