Bolesławiec: Zatrzymano włamywacza i pasera

policja nowa.jpg

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież rowerów z jednej z piwnic na terenie miasta. Funkcjonariusze dotarli także do pasera, który kupił utracone w wyniku przestępstwa mienie i odzyskali skradzione jednoślady. Podejrzani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10, a paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 

Do włamania doszło w ostatnim tygodniu maja br. na terenie Bolesławca. Sprawca po zerwaniu skobla wszedł do jednej z piwnic i dokonał kradzieży dwóch rowerów. Pokrzywdzona straty oszacowała na kwotę 600 złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku prowadzonych po zgłoszeniu kradzieży działań operacyjnych, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ten czyn. 

23-letni mieszkaniec Bolesławca usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem i złożył wyjaśnienia. Sprawdzenia policjantów potwierdziły, że był już wcześniej karany za inne przestępstwa przeciwko mieniu. 

Realizowane przez funkcjonariuszy dalsze czynności tej sprawie pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie pasera, który kupił skradzione rowery. Jednoślady policjanci znaleźli w jednym z pomieszczeń gospodarczych zajmowanych przez 26-letniego mieszkańca gminy Gromadka. 

Odzyskane rowery zostaną teraz przekazane właścicielowi, a zatrzymani mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj