Festiwal reżyserii filmowej w Głogowie

festiva w gogowie.jpg

W sobotę, 11 czerwca w Głogowie rozpoczął się po raz pierwszy Festiwal Reżyserii Filmowej, choć jest to już 9. edycja wydarzenia.

W Miejskim Ośrodku Kultury miała miejsce uroczysta gala. Przed budynkiem ośrodka kroczyły po czerwonym dywanie wybitne osobistości kina polskiego, takie jak Daniel Olbrychski czy też Jerzy Hoffman. Odebrali oni nagrody, Hoffman za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej, a Daniel Olbrychski za twórczą współpracę aktora z reżyserem.

Uroczystość zwieńczył recital Anny Dereszowskiej wraz z „Instrukcją obsługi mężczyzny”.

 

Festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Dolnym Śląsku, jako jedyny w Europie poświęcony w całości reżyserom, którzy są nagradzani statuetkami Kryształowego i Złotego Dzika za swoje osiągnięcia.

Poprzednie edycje Festiwalu, które gromadziły po 20 tysięcy uczestników. odbywały się we Wrocławiu, Jeleniej Górze i Świdnicy.

W Głogowie będzie można spotkać m.in. Jana Nowickiego, Joannę Szczepkowską, Annę Samusionek, Arura Żmijewskiego, Roberta Gonerę, Janusza Chabiora czy Cezarego Harasimowicza.

O Złotego Dzika dla najlepszego twórcy obrazu minionego roku walczyć będą reżyserzy: Patryk Vega, Wojciech Kasperski, Janusz Majewski, Maciej Migas, Kinga Dębska, Krzysztof Łukaszewicz, Marcin Bortkiewicz i Artur Urbański.

Wśród atrakcji tegorocznego FRF znajdą się m.in. projekcje filmów w kinie Cinema 3D, koncerty, warsztaty reżyserii, spotkania z twórcami, a także recital artystów: Zbigniewa Zamachowskiego i Mariusza Kiljana pt. „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie”. Joanna Szczepkowska i Hanna Komorowska zabiorą widzów na „Wykład nieprzewidywalny – ADHD i inne cudowne zjawiska”, a Jan Nowicki wystąpi w spektaklu teatralno-muzycznym zatytułowanym „Co może jeden człowiek”.

Foto: Agnieszka Karbowiak

źródło: http://online.pl/449-festiwal-rezyserii-filmowej-w-glogowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj