Legnica: Lewandowski odpowiada na apel o pomoc!

Lewandowski...jpg

Jest lek, nie ma refundacji. Rodzice 20-letniego Konrada Krzemińskiego z Legnicy zbierają pieniądze na lek, który pozwoli uratować życie ich synowi. W pomoc zaangażował się m.in. Krzysztof Piotrowski, prezes Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Miedź”.

– Informację o  chorym 20-latku z Legnicy przekazałem Pawłowi Ptakowi, fizjoterapeucie naszych piłkarzy z Miedzi, który obecnie jest we Francji razem z naszą kadrą. Nie miałem początkowo informacji zwrotnej, ale potem się okazało, że Robert Lewandowski przekazał koszulkę, na której jako pierwszy się podpisał. Mam nadzieję, że uda się zebrać na tej koszulce autografy całej naszej reprezentacji. Potem koszulkę wystawimy na aukcji internetowej, a cały dochód przeznaczymy na leczenie Konrada. – mówi  Krzysztof Piotrowski.

Przypomnijmy, niespełna 20-letni Konrad z Legnicy cierpi na dwie poważne choroby – zakrzepicę żył wątrobowych i nocną napadową hemoglobinurię.  Lek, który w takim wypadku się podaje jest jednym  z najdroższych na świecie. Roczna terapia kosztuje ok. 1,5 mln zł. NFZ zrefundował 4 pierwsze ampułki, a potem odmówił finansowania terapii.

Źródło: legnica.fm

Fot.: legnica.fm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj