Niecodzienna interwencja policjantów. Mundurowi uratowali małą sarnę

sarenka.jpg

Do nietypowej interwencji jaworskich policjantów doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu jaworskiego. Jak się okazało, pomocy mundurowych potrzebowała mała sarna, która siedziała na środku jezdni. Aby uniknąć potrącenia, funkcjonariusze zabrali ją z tego miejsca i oddali pracownikowi nadleśnictwa zajmującemu się pomocą dzikim zwierzętom.  

Jaworscy dzielnicowi otrzymali sygnał o błąkającym się małym koziołku w okolicach miejscowości Gądków, w gminie Wądroże Wielkie. Z informacji wynikało, że matka zwierzęcia porzuciła go lub została zabita. W związku z tym zgłoszeniem policjanci udali się we wskazany rejon. Chwilę później zauważyli młodą sarenkę siedzącą na środku jezdni. Było wystraszona i zdezorientowana.

Zwierzę było zbyt małe, aby samodzielnie egzystować, w dodatku mogło zostać potrącone przez samochód. Dlatego dzielnicowi podjęli decyzję o przekazaniu go do wyspecjalizowanej placówki zajmującej się pomocą dzikim zwierzętom. Sarenka została więc zabrana przez nich do radiowozu, a następnie przewieziona do Siedmicy i przekazana pracownikowi nadleśnictwa.

Tam będzie bezpiecznie dorastać oraz przystosowywać się do ponownego życia na wolności. 

 

Źródło: KPP w Jaworze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ