Schetyna o czystkach w PO: Przechodzimy remanent. Są różnice zdań, to jest tylko życie

grzegorz schetyna 1.jpg

Platforma Obywatelska będzie partią, w której zostaną ci, którzy będą chcieli w niej być, którzy będą chcieli budować nową Platformę, która otwiera nowy etap, po 15 latach funkcjonowania – powiedział na antenie Radiowej Trójki Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Wczoraj „Newsweek” poinformował, że z Platformy Obywatelskiej usuwani są członkowie, którzy kwestionują przywództwo lidera partii Grzegorza Schetyny. Gazeta informowała, że „przed zbliżającym się wyborem szefa regionu łódzkiego usunięto 700 członków, którzy mogliby wesprzeć kandydata, z którym Schetynie jest nie po drodze”.

Dzisiaj przewodniczący PO odniósł się do informacji gazety na antenie Radiowej Trójki. – Trwa audyt w całym kraju, on się zakończył, a teraz są realizowane jego zapisy, jego ustalenia. Robiła go komisja zewnętrzna, oceniając struktury PO w całym kraju – powiedział. Dodał, że jego partia przechodzi „remanent, inwentaryzację”. – Badany jest stan struktur, usuwamy tych, którzy nie płacą składek więcej niż pół roku, jest to wymóg statutu. Dotyczy to wszystkich regionów i wszystkich ludzi, partia po ośmiu latach rządzenia i braku wewnętrznej inwentaryzacji musi przez to przejść – tłumaczył.

Dodał, że usuwanie członków nie jest zależne od tego, kto kogo popiera. – Nie ma to wpływu na to, kto płaci składki, a kto nie – powiedział. (…). Zdaniem Grzegorza Schetyny „czystki” w PO  „jest to coś normalnego, ale wpisywane w kontekst jakiegoś konfliktu jakiego nie ma w Platformie”. – Są różnice zdań, to jest tylko życie. Partia po ośmiu latach rządzenia przeszła do opozycji i jeszcze nie wszyscy się do tego przyzwyczaili – przekonywał lider Platformy.

– PO będzie partią, w której zostaną ci, którzy będą chcieli w niej być, którzy będą chcieli budować nową PO, która otwiera nowy etap, po 15 latach funkcjonowania – tłumaczył.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/schetyna-o-czystkach-w-po-przechodzimy-remanent-sa-roznice-zdan-to-jest-tylko-zycie,34592.html

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ