Ziemkiewicz: Juncker jest agentem Putina

ziemkiewicz23.jpg

„Prawda jest taka, że jeśli spojrzymy, kto i jakie interesy robi z Moskwą, to największym agentem okaże się szef KE i jego towarzystwo” – mówi publicysta w wywiadzie dla Gazety Warszawskiej.

„Zdecydowaliśmy się na taki krok, żeby mieć wybór, trzecią opcję między opozycją liberalną, nieistotne, czy pod nazwą Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej czy KOD-u, a Prawem i Sprawiedliwością. Obecnie mamy możliwość wyboru jednej z tych dwóch grup i chyba każdy może przyznać, że jest to mało satysfakcjonująca sytuacja” – mówił Rafał Ziemkiewicz w wywiadzie dla Gazety Warszawskiej mówiąc o powodach powołania stowarzyszenia Endecja.

W opinii publicysty żadna z dwóch największych obecnie partii nie jest zdolna do naprawy kraju.

„Przesadą byłoby mówienie o dżumie i cholerze, ale żadne z tych ugrupowań nie daje większej nadziei na znaczącą naprawę sytuacji w kraju. Obecnie można mieć przynajmniej nadzieję, że dotychczasowe układy zostaną rozbite i rozpędzone, ale nie wiadomo, czy w ich miejsce nie powstaną nowe” – powiedział.

Publicysta tygodnika „Do Rzeczy” odniósł się także do innych ruchów prawicowych.

„Mamy ONR, który kłóci się z Ruchem Narodowym, mamy Kowalskiego, który po wielu sporach założył własne stowarzyszenie, jest też Grzegorz Braun, który generalnie ma inne pomysły niż pozostali i idzie własną drogą. Wszyscy prześcigają się jedynie w radykalizmie. Wychodzą na ulice, robią pikiety czy demonstracje, mają nadzieję, że przyjdzie telewizja, powiedzą coś do kamery, i myślą, że zrobili wielką politykę. To jest taki chocholi taniec, który ja pamiętam jeszcze z lat 90., gdy prawica się jednoczyła” – wyjaśniał Ziemkiewicz.

Publicysta pytany był również to jak odnosi się do zarzutów, że jest „ruskim agentem”.

„Prawda jest taka, że jeśli spojrzymy, kto i jakie interesy robi z Moskwą, to największym agentem okaże się szef KE Jean-Claude Juncker i jego towarzystwo. Ten „ruski agent” przestaje cokolwiek sensownego znaczyć” – mówił Ziemkiewicz.

źródło: stefczyk.info

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj