Kontrola CBA w Urzędzie Marszałkowskim

1.jpg

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, podobnie jak we wszystkich innych urzędach marszałkowskich w kraju, rozpoczęła się kontrola prowadzona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Kontrolom ze strony instytucji powołanych do takich działań urząd podlega bardzo często. Tylko w ubiegłym roku było ich 26 m.in. ze strony NIK, PUP, ABW czy UKS. Dzisiejsza kontrola jest dwunastą w tym roku – czytamy w notatce prasowej przesłanej przez biuro prasowe Urzędu Marszłkowskiego.

Tym razem badane jest gospodarowanie środkami unijnymi w latach 2007-2013. Projekty, będące obiektem szczególnego zainteresowania kontrolujących, już wcześniej były przedmiotem wewnętrznego postępowania kontrolnego oraz działań sprawdzających Urzędu Zamówień Publicznych, zakończonych w 2012 roku oceną pozytywną.

W przypadku najważniejszych projektów inwestycyjnych urząd od dawna współpracuje ze służbami antykorupcyjnymi na zasadach tzw. parasola ochronnego. Zarządowi województwa zależy na tym, aby wszelkie procesy i procedury realizowane przez urząd przebiegały sprawnie i rzetelnie. Kontrole są tego nieodzownym elementem, a kontrolujący – jak zawsze – mogą liczyć na pełne wsparcie Zarządu w podejmowanych działaniach.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ