Wrocław: Abp Kupny zaprasza do udziału w Uroczystościach ku czci św. Jana Chrzciciela

kupny.jpg

Turniej tenorów, wspólne modlitwy, koncerty ewangelizacyjne oraz możliwość zwiedzenia mobilnego muzeum, poświęconego św. Janowi Pawłowi II – to tylko niektóre z punktów programu obchodów ku czci patrona Wrocławia św. Jana Chrzciciela. Dziś do udziału w uroczystościach archidiecezjan zaprosił ks. abp Józef Kupny.

Charakteryzując postać patrona stolicy Dolnego Śląska i całej archidiecezji wrocławskiej metropolita zauważył, że Pismo Święte ani słowem nie wspomina, by w czymkolwiek sprzeniewierzył się on misji, którą zlecił mu Pan Bóg. Dodał także, że tym, co także może fascynować w postawie św. Jana, jest to, że nie bał się mówić ludziom prawdy.

– Nie liczył słupków popularności. Nie zlecał badania opinii publicznej, nie sprawdzał jaki procent społeczeństwa go popiera. Nie zatrudniał specjalistów od wizerunku.  Mówił prawdę i ludzie go słuchali. Nie dbał o to, by uchodzić za ważnego w oczach ludzi, nie zabiegał o chwałę. Pięknie spełnił swoją misję, bo był niezależny. Zależał tylko od Boga. Nikt go nie złamał, bo był wolny i pokorny, i dzięki temu prostował drogi innych – podkreślił ks. abp Kupny.

Świętowanie rozpocznie się 24 czerwca o godz. 18.30 Eucharystią, której we wrocławskiej katedrze pw. św. Jana Chrzciciela będzie przewodniczył ks. abp Kupny.

Tradycyjnie tego dnia podczas Mszy św. wrocławianie będą modlić się w intencji swojego miasta, jego mieszkańców oraz  sprawujących władzę. Po modlitwie ok godz. 21.00 na scenie przed katedrą odbędzie się Turniej Tenorów, podczas którego wykonane zostaną najwybitniejsze dzieła operowe, w wykonaniu wybitnych solistów scen polskich i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej.

W sobotę 25 czerwca od godz. 14.00 do 21.00 na Ostrowie Tumskim będzie można wysłuchać koncertów ewangelizacyjnych (m.in. zespołu 40i30 na 70 oraz ks. Kuby Bartczaka), natomiast z myślą o najmłodszych etiudy teatralne zaprezentuje Teatr na Ostrowie. Podsumowaniem dnia będzie Msza św. w intencji Światowych Dni Młodzieży, która rozpocznie się o godz. 18.30 we wrocławskiej katedrze oraz Apel Jasnogórski wraz z modlitwą za ŚDM pod przewodnictwem ks. bp. Jacka Kicińskiego.

Od 24 do 26 czerwca na Ostrowie Tumskim w pobliżu kościoła pw. Krzyża Świętego stanie mobilne muzeum Jana Pawła II. Osobiste pamiątki, przekazane przez ks. kard. Stanisława Dziwisza, wśród których są m.in.: brewiarz, którego papież Polak używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, narty, krzyż pektoralny, sutanna, piuska papieska oraz zegar z prywatnej rezydencji w Castel Gandolfo będzie można oglądać codziennie od 9 do 21. Wstęp na wszystkie wydarzenia oraz do muzeum jest bezpłatny.

źródo: http://www.radiomaryja.pl/kosciol/wroclaw-abp-kupny-zaprasza-do-udzialu-w-uroczystosciach-ku-czci-sw-jana-chrzciciela/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ