Wrocław: Konkurs na projekt medalu igrzysk TWG 2016

twg.jpg

Wrocławski Komitet Organizacyjny TWG wraz z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu ogłosiły konkurs na projekt medali 10. Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017. Ostatecznie o tym, jak wyglądać będzie laur dla sportowców, zadecydują wrocławianie.

Medal musi mieć logo TWG 2017 i symbol Wrocławia. Będą dwa rodzaje medali – o średnicy 8 cm dla głównych dyscyplin TWG oraz o średnicy 6 cm dla sportów na zaproszenie. Konkurs na zaprojektowanie medalu przeznaczony jest dla absolwentów Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Artystycznego. Prace muszą zostać wykonane indywidualnie i dostarczone do siedziby organizatora do 23 września 2016 r. do godziny 16.30. Wymogiem stawianym każdemu projektowi jest to, aby na awersie znalazło się logo The World Games 2017, a na rewersie symbol związany z naszym miastem, gospodarzem igrzysk.

We Wrocławiu zostanie rozdanych ponad 200 kompletów medali w 31 dyscyplinach, w których wystąpi ponad 4 tysiące sportowców ze 100 krajów świata. Warto aby ci, którzy zdobędą najwyższe laury, otrzymali coś co na zawsze będzie przypominać im nasze mistrzostwa i Wrocław – miasto organizatora.

Podczas konferencji prasowej inaugurującej start konkursu, Renata Mauer-Różańska, ambasador igrzysk, przyniosła złoty medal olimpijski z igrzysk w Sydney 2000.  – Może zainspiruje on artystów. To bardzo udany medal. Na rewersie znajdują się trzy elementy – koła olimpijskie, znicz olimpijski i symbol opery w Sydney. I te elementy współgrają ze sobą połączone symbolami wody – powiedziała Renata Mauer Różańska.

Konkurs rozpoczyna się 15 czerwca i składa się z dwóch etapów.

  • I etap – trwać będzie od 30 września do 6 października 2016 roku. Jury wybierze trzy najlepsze prace, które zakwalifikują się do II etapu. Wyniki zostaną ogłoszone 7 października na stronie  internetowej  www.theworldgames2017.com.
  • II etap – polegać będzie na ogólnodostępnym głosowaniu internetowym, w którym wybrana zostanie najlepsza spośród trzech prac finałowych. Oficjalne wyniki głosowanie internautów i projektu medalu zostaną zaprezentowane w połowie listopada.

10. edycja Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 odbędzie się w dniach 20-30 lipca 2017 roku we Wrocławiu. Areną zmagań będzie 20 obiektów sportowych we Wrocławiu i 4 na terenie Dolnego Śląska, w Szymanowie, Trzebnicy, Świdnicy i Jelczu Laskowicach. Ceremonię otwarcia zaplanowano na Stadionie Wrocław. Polska Kadra liczyć będzie 350 sportowców.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj