Wrocław: Przebudowa skrzyżowania Dyrekcyjnej i Borowskiej – objazdy

dyrekcyjna remont.jpg

25 czerwca rozpocznie się przebudowa ul. Dyrekcyjnej (skrzyżowanie z Borowską) i fragmentu ulicy Joannitów – poinformował dzisiaj na specjalnej konferencji przedstawiciel firmy Unibail-Rodamco, inwestor budujący galerię handlową Wroclavia. Roboty drogowe spowodują wyłączenie tych ulic z ruchu kołowego. Nie będzie mogła dojechać tam również komunikacja miejska. Utrudnienia dla pasażerów mają potrwać do końca wakacji, kierowcy będą musieli korzystać z objazdów nawet do końca tego roku.

Przebudowa ulic zaplanowana jest w ramach umowy partycypacyjnej miasta z inwestorem budującym galerię Wroclavia. Na fragmencie ul. Dyrekcyjnej i Joannitów zostanie wymieniona nawierzchnia, rozjazdy tramwajowe, powstaną trasy rowerowe, wykonawca nasadzi zieleń. Wymieni również całą infrastrukturę podziemną i podepnie układ sygnalizacji świetlnych do systemu ITS. Z ul. Dyrekcyjnej zniknie stare, awaryjne, torowisko, z którego nie korzystają już tramwaje liniowe. Od strony ul. Joannitów powstanie wjazd na parking galerii, natomiast od ul. Dyrekcyjnej bezkolizyjny wjazd i wyjazd dla autobusów PKS. Docelowo po przebudowie organizacja ruchu w tamtym rejonie będzie zbliżona do obecnej.

Utrudnienia dla kierowców, zastępcze linie dla pasażerów

Inwestycja wymusza zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej i ruchu samochodowym. Te pierwsze mają potrwać do końca wakacji, drugie nawet do końca tego roku. 

Co czeka kierowców?

  • Zamknięta zostanie ul. Dyrekcyjna, na odcinku od skrzyżowania z ul. Ślężną do skrzyżowania z ul. Gajową.
  • Na skrzyżowaniu ul. Borowskiej i Dyrekcyjnej utrzymana zostanie relacja po osi Borowskiej, od skrzyżowania z ul. Glinianą w kierunku ul. Suchej.
  • Objazd na kierunku od ul. Hubskiej wyznaczony został ulicami: Suchą i Ślężną, natomiast od ul. Ślężnej ulicami: Glinianą, Łódzką oraz Gajową.
  • Na trasie objazdu przewidziano częściową eliminację parkowania oraz zmiany pierwszeństwa na skrzyżowaniach Łódzka – Gliniana, Łódzka – Gajowa, Gajowa – Dawida oraz Gajowa – Dyrekcyjna.
  • Zamknięta dla ruchu zostaje ul. Joannitów, na odcinku od Suchej do Dyrekcyjnej.

Zmiany dla pasażerów

Na czas przebudowy nastąpią zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej, które mają zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. 

  • zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych 8, 9 i 15
  • trasy linii tramwajowych 31 i 32 zostaną skrócone do przystanku Dworzec Autobusowy(tam tramwaje po specjalnej nakładce będą przejeżdżać na drugi tor)
  • autobusy linii 122 będą rozpoczynały i kończyły kursy z przystanku przy ul. Petrusewicza
  • kursy nocne linii 241, 243, 245, 246, 247, 249, 251, 253, 255, 257 i 259 będą realizowane z pominięciem przystanków przy ul. Suchej.
  • zostaną uruchomione linie tymczasowe

źródo: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ