Zaczytane Psie Pole – czyta Piotr Baron

zaczytanie.jpg

„Zaczytane Psie Pole” to projekt Fundacji Opieka i Troska, realizowany w ramach Literackiego Budżetu Obywatelskiego.

Przez okres 3 miesięcy 5 znanych osób związanych z Wrocławiem, artystów, ludzi kultury lub nauki wystąpi podczas czytelniczego spotkania w Starej Piekarni lub w ryneczku Psiego Pola czytając fragmenty własnych lub ulubionych utworów, dyskutując z mieszkańcami na tematy literackie. 

W kawiarni Stara Piekarnia stworzymy przestrzeń dla mieszkańców Psiego Pola, by zechcieli podzielić się swoimi ulubionymi książkami, czytając ich fragmenty. Może odkryjemy lokalnych twórców… W tym celu zorganizujemy kolejnych 5 (lub jeśli będzie potrzeba więcej) otwartych spotkań czytelniczych. Co najmniej dwa spotkania dla dzieci połączone z warsztatami artystycznymi, by swoje wrażenia związane z przeczytanymi książkami mogły wyrazić przez różne formy plastyczne. 

Powstanie kącik czytelniczy otwarty dla mieszkańców. Może ktoś zechce podzielić się książkami, które zalegają na półkach? Każdy gość Starej Piekarni będzie mógł skorzystać z tych książek. 

Wszystkich odwiedzających Starą Piekarnię prosimy o wpis do pamiątkowej Księgi Psiego Pola!

Promocja czytelnictwa i czasu spędzanego z książką wpisuje się w nasze plany związane z rozwojem kawiarni –łączącej kulturę i sztukę z miejscem pracy osób niepełnosprawnych. Dobre nawyki stałego obcowania z literaturą są niezwykle ważne w rozwoju osobistym każdego człowieka. Dodatkowych korzyści przynoszą gdy mogą spełnić cel społeczny. Naszym celem jest aktywizacja mieszkańców Psiego Pola do wspólnego spędzania czasu, do podejmowania wspólnych działań i promocji Psiego Pola. Nie może tu zabraknąć działań związanych z literaturą w czasie kiedy Wrocław piastuje miano Europejskiej Stolicy Kultury oraz Światowej Stolicy Książki!

Stara Piekarnia

Krzywoustego 310 A, Wrocław-Psie Pole, Wroclaw, Poland

1 lipiec w godzinach 18:00 – 19:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj