Świdnica: mężczyźni wyłudzali kredyty na zakup sprzętu elektronicznego

policja nowa.jpg

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na podstawie fałszywych dokumentów wyłudzali usługi telekomunikacyjne, telefony oraz kredyty na zakup sprzętu elektronicznego. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Funkcjonariusze świdnickiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację, iż w jednym ze sklepów na terenie miasta ma miejsce próba wyłudzenia kredytu na zakup sprzętu elektronicznego. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 oraz 33 lat. Usiłowali oni dokonać wyłudzenia posługując się fałszywymi dokumentami potwierdzającymi zatrudnienie oraz wysokość i źródło dochodów.

Dalsze czynności przeprowadzone w tej sprawie pozwoliły na ustalenie, iż tego samego dnia, także w Świdnicy, mężczyźni ci w analogiczny sposób wyłudzili już usługi telekomunikacyjne i telefon komórkowy. Mienie zostało przez policjantów odzyskane.

Jak się następnie okazało, powyższe czyny to nie jedyne oszustwa które zatrzymani mają na koncie. W wyniku drobiazgowych przesłuchań podejrzani przyznali się do wielu innych tego typu zdarzeń, podczas których w podobny sposób, także przy użyciu sfałszowanych dokumentów, dokonali wyłudzeń w innych miejscowościach.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za oszustwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności

Źródło: KPP w Świdnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj