Wrocław: Zamknięcie mostu Muchoborskiego [17-18 czerwca]

remon mostu wroc.PNG

W dniach 17 – 18 czerwca planowane jest rozpoczęcie remontu i całkowite wyłączenie z ruchu mostu Muchoborskiego w ul. Ostrowskiego.

Zamknięcie nastąpi prawdopodobnie w nocy z soboty na niedzielę. Ruch kołowy indywidualny i komunikacja autobusowa zostaną skierowane na trasy objazdu:

  • Od strony południowo-zachodniej w kierunku  ul. Ostrowskiego objazd poprowadzono przez drogę 347 ulicami: Mokronoską, Wiejską, Grabiszyńską do zawrotki na skrzyżowaniu Grabiszyńskiej z Klecińską.
  • Objazd od strony ul. Krzemienieckiej został wyznaczony ulicami:  Stanisławowską, Avicenny a następnie drogą 347.

Projektowany objazd w kierunku do ul. Krzemienieckiej został zaprojektowany od strony centrum ( tj. od ul. Grabiszyńskiej i ul. Hallera) przez: Obwodnicę Śródmiejską (ul. Klecińską),Strzegomską, Mińską i Stanisławowską do ul. Krzemienieckiej.

Alternatywnie dla pojazdów zjeżdżających z Obwodnicy Śródmiejskiej od strony zachodniej poprowadzono objazd do ul. Krzemienieckiej ulicami Grabiszyńską, Wiejską,  Avicenny i  Stanisławowską. 
Komunikacja piesza i rowerowa będzie się odbywała nowo-wybudowaną kładką. 

O organizacji komunikacji autobusowej Wydział Transportu UM informuje zmiany obejmą linie 107, 119, 319 i kursów nocnej linii 241.

Zmiany w komunikacji – remont mostu Muchoborskiego

Remont mostu potrwa do końca września tego roku. Generalnym wykonawcą prac jest Intop z Warszawy, zakres robót przewiduje wymianę ustroju nośnego, czyli wymianę płyty pomostowej, częściową budowę przyczółków, czyszczenie konstrukcji stalowej i zabezpieczenie antykorozyjne. Koszt inwestycji (wraz z budową kładki pieszo – rowerowej, która pozostanie po zakończeniu remontu) wynosi ponad 2,2 mln. zł.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj