Frontex alarmuje: nadciąga wielka fala uchodźców! Do Europy zmierzają setki tysięcy osób

emigranci.jpg

Eksperci Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich UE „Frontex” ostrzegają, że do końca roku przez Morze Śródziemne będzie próbowało przedostać się nawet ok 300 tys. osób. Wśród imigrantów panuje przekonanie, że gdyby sprawy przybrały niekorzystny obrót, wyłowią ich „statki z Europy”.

Z analiz „Frontex” wynikało, że zamknięcie szlaku bałkańskiego, którym próbowali przedostawać się do Europy uchodźcy spowoduje powstanie nowych tras przerzutowych. Tymczasem okazuje się, że teraz imigranci coraz częściej decydują się na przeprawę przez Morze Śródziemne.

Choć jest to jedna z najniebezpieczniejszych tras przerzutowych, według „Deutsche Welle” wśród imigrantów panuje przeświadczenie, że gdyby coś poszło nie tak, wyłowią ich „statki z Europy”.

Frontex alarmuje, że w najbliższych miesiącach należy się spodziewać kolejnej fali imigrantów. Szacowana obecnie liczba uchodźców z Libii, który będą próbowali przedostać się do Europy to już ok 300 tys. osób.

 

– Liczymy się z 10 tys. migrantów z Libii tygodniowo – informuje „Bild” cytując dyrektora Wydziału Operacyjnego Frontexu Klausa Röslera.

Przemytnicy widząc wzmożone działania okrętów patrolowych na Morzu Śródziemnym, właśnie tam wysyłają kolejne grupy imigrantów

źródło: http://niezalezna.pl/82095-frontex-alarmuje-nadciaga-wielka-fala-uchodzcow-do-europy-zmierzaja-setki-tysiecy-osob

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj