Legnica: pościg za skradzionym samochodem

policja.jpg

Policjanci z Legnicy, na terenie gminy Lubin zatrzymali podejrzanego o kradzież samochodu terenowego. Początkowo 18-latek, aby uniknąć zatrzymania uciekał przed funkcjonariuszami autem, a następnie swoją ucieczkę kontynuował pieszo. Po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełnili służbę na terenie gminy Lubin. Ok. godz. 20.00 w jednej z miejscowości zauważyli samochód terenowy, którego kierowca widząc radiowóz policyjny gwałtownie przyspieszył.

Funkcjonariusze ruszyli za nim dając wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna nie reagował, po czym kontynuował ucieczkę skręcając w drogi gruntowe, a następnie leśne. Terenówka, którą uciekał skutecznie został unieruchomiony na błotnistej drodze. Wtedy kierujący wyskoczył z auta i dalej próbował uciekać pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych jasny stał się powód ucieczki kierowcy. Samochód terenowy, którym kierował 18-letni mieszkaniec Polkowic został skradziony na terenie Głogowa pod koniec maja br. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Skradzione auto z całą pewnością powróci do prawowitego właściciela. Policjanci w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą.

Kradzież z włamaniem do samochodu zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ