Śledztwo przeciwko sędziom i prokuratorom z Wrocławia

temida 2.jpg

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, postanowieniem z 2 czerwca tego roku, wszczęła śledztwo przeciwko funkcjonariuszom publicznym z Wrocławia. Wśród nich jest dwóch prokuratorów i trzech sędziów.

-W przypadku prokuratorów chodzi o osoby bardzo znane w środowisku. Pierwsza z nich kojarzona jest z oskarżaniem antykomunistycznych opozycjonistów, druga pracuje w Prokuraturze Rejonowej Wrocław-Śródmieście. W obu przypadkach śledztwo dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistych przez bezprawne wpływanie na decyzje prokuratorów o umorzeniu postępowań przygotowawczych działając tym samym na szkodę interesu publicznego – dowiedział się portal wDolnymŚląsku.com od śledczych z Wrocławia. -W przypadku trzech sędziów objętych postępowaniem sprawa dotyczy wydawania kwestionowanych wyroków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych lub osobistych.

We wszystkich przypadkach chodzi o art. 231 kk:

§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj