Udział wiernych w spotkaniach z Papieżem Franciszkiem

archidiecezja wroclawska.jpg

W związku z licznymi zapytaniami o możliwość udziału wiernych w spotkaniach z Papieżem Franciszkiem w ramach XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pragniemy poinformować, że w programie ŚDM przewidziane są cztery wydarzenia centralne z udziałem Ojca Świętego:
czwartek, 28 lipca, Błonia – Ceremonia Powitania Ojca Świętego przez młodzież;
piątek, 29 lipca, Błonia – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
sobota, 30 lipca, Campus Misericordiae – Czuwanie modlitewne z młodymi;
niedziela, 31 lipca, Campus Misericordiae – Msza św. kończąca ŚDM.

Osoby pragnące uczestniczyć w całym programie ŚDM winny zarejestrowanie się w wybranych punktach przygotowań działających w Archidiecezji Wrocławskiej
Lista punktów przygotowań znajduje się na stronie www.sdm2016.wroclaw.pl/przygotowania/punkty-przygotowan.
Dla osób, które z różnych powodów, nie są zainteresowane udziałem w całym programie ŚDM będzie istniała pewna możliwość uczestnictwa w wydarzeniach centralnych z Ojcem Świętym także bez rejestracji na ŚDM.

BŁONIA
Podczas spotkań na Błoniach (czwartek, piątek) większość miejsc w sektorach będzie zarezerwowana dla pielgrzymów zarejestrowanych. Dla pozostałych uczestników, którzy nie dokonają rejestracji, przewiduje się miejsca w sektorach zewnętrznych (otwartych) oraz w Parku Jordana. Na Błoniach dla osób niezarejestrowanych nie przewiduje się jednak kart wstępu.

CAMPUS MISERICORDIAE
Bardziej otwarty charakter będą miały spotkania z Ojcem Świętym na Campus Misericordiae (sobota, niedziela). Również tutaj młodzież, która będzie zarejestrowana na ŚDM, otrzyma w pakiecie pielgrzyma karty wstępu do sektorów leżących bliżej ołtarza, jednak przewiduje się także dystrybucję darmowych kart wstępu dla pielgrzymów niezarejestrowanych.
Karta wstępu umożliwi wejście do konkretnego sektora zarówno na sobotnie czuwanie, jak i na niedzielną Eucharystię.
W związku z tym prosimy Przewielebnych Księży o przesyłanie zamówień na karty wstępu na Campus Misericordiae (dla osób niezarejestrowanych na ŚDM).

Zgłoszenia przyjmowane są tylko do dnia 28 czerwca br. (termin nieprzekraczalny!)

źródło: http://www.archidiecezja.wroc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj