CBOS: prezydent Duda zdecydowanym liderem rankingu zaufania. Wielkie straty Schetyny i Petru,

duda nowe z harcerzami.jpg

„W czerwcu największym zaufaniem Polaków, tak jak dotychczas, cieszy się prezydent Andrzej Duda.” – poinformowało dzisiaj Centrum Badania Opinii Społecznych.

Podobnie było w zeszłym miesiącu – także prezydent był na czele rankingu. Z tą różnicą, że powiększyła się grupa osób ufająca głowie państwa.

W czerwcu największym zaufaniem Polaków, tak jak dotychczas, cieszy się prezydent Andrzej Duda.

Zwróciliśmy uwagę jeszcze na coś innego. W maju publikowaliśmy wyniki badania CBOS i wynikało z nich, że Ryszardo Petru – liderowi Nowoczesnej, ufa 39 proc. badanych. Z kolei szefowi Platformy Obywatelskiej Grzegorzowi Schetynie tylko 31 proc. Dzisiaj jest jeszcze gorzej. Wynik Petru w czerwcu to 36 procent, a Schetyny ufa mnie niż jeden na trzech Polaków (26 procent).

Gwiazdką jednego sezonu okazał się również Mateusz Kijowski, szef KOD-u. Na siłę kreowany przez niektóre media na przywódcę obywatelskiej buntu. Polacy jednak nie wierzą temu człowiekowi. Już w maju poziom zaufania do niego był na żenująco niskim poziomie (18 proc.), a po kilku tygodniach spadł jeszcze – do 16. proc.
źródło: http://niezalezna.pl/82143-polacy-znaja-sie-na-ludziach-ufaja-prezydentowi-i-premier-coraz-mniej-schetynie-i-petru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj