Wrocław: Zatrzymano „nożownika”

nozownik.PNG

Wrocławscy policjanci z komisariatu na Krzykach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca wszedł do dwóch sklepów na terenie miasta i grożąc nożem zażądał od obsługi wydania pieniędzy. Następnie ze zrabowaną w ten sposób gotówką uciekł. Na szczęście nic nikomu poważnego się nie stało. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące, ale ostatecznie podejrzanemu może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki na podstawie materiałów operacyjnych ustalili i zatrzymali 29-letniego mieszkańca stolicy Dolnego Śląska podejrzanego o rozboje z użyciem noża.


Policjanci potwierdzili, że mężczyzna w drugiej połowie maja br., w odstępach kilku dni na terenie dzielnic Krzyki i Psie Pole dokonał dwóch napadów. Sprawca wchodził do sklepów i grożąc nożem żądał wydania pieniędzy przez sprzedawczynie, po czym oddalał się ze skradzioną gotówką. Na szczęście w tych zdarzeniach nic nikomu poważnego się nie stało.


Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zastosował już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Podejrzanemu za rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: wroclaw.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj