Kozanów – niezwykłe miejsce, niezwykli artyści

Kozanow-W-poszukiwaniu-cudownego.jpg

Aż 19 artystów z Polski, Niemiec, Szwecji i Austrii wybrało się na wrocławski Kozanów, by szukać tam tego, co cudowne. Czy im się to udało, czy znaleźli coś niezwykłego na Kozanowie okaże się już w czwartek podczas otwarcia wystawy plenerowej „Kozanów – W poszukiwaniu cudownego”.

Na osiedlu Kozanów i w jego okolicach pojawią się prace, które powstały dzięki zaangażowaniu mieszkańców osiedla, którzy pomogli artystom spojrzeć miejsce swojego zamieszkania z nowej perspektywy. Powstały rzeczy niezwykle i zaskakujące – zsyp na śmieci, w którym można usłyszeć niezwykłe kompozycje dźwiękowe, napis z przedmiotów podarowanych przez mieszkańców, czy kanał-tunel służący dzieciom do zabawy.

Na Kozanowie, jak udowadniają artyści, można szukać legendarnego Liczyrzepy oraz zrealizować podwodny reportaż. Artyści odwołują się też do przeszłości tego terenu w swoich instalacjach nawiązując do Cmentarza Żydowskiego przy ul. Lotniczej, czy do Parku Zachodniego, który również był niegdyś nekropolią. Na fasadzie byłego silosu betonowego przy basenie portowym w wieczór otwarcia wystawy będą wyświetlane specjalne projekcje.

„Kozanów – w poszukiwaniu cudownego” to nietypowe interdyscyplinarne projekty w zwykłych, codziennych przestrzeniach, w których na co dzień funkcjonują ludzie, lub takich, które mija się bezreflesyjnie, nie pamiętając o ich istnieniu. Każdy projekt w jakiś sposób odnosi się do historii i codzienności Kozanowa.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Wrocław – wejście od podwórza będącego częścią programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Wystawie, trwającej od 23 czerwca do 4 września, towarzyszą performensy, działania filmowe i program dyskusji. Trasa zwiedzania jest dostępna w bezpłatnej aplikacji Footsteps na urządzenia mobilne: „Kozanów – W poszukiwaniu cudownego” ESK Wrocław 2016.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj