Legnica: Dotacje dla szkolnych bibliotek

w1.jpg

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa trzy legnickie szkoły otrzymały w tym roku dotację,  z uwzględnieniem środków gminy,  na przeszło 33 tysiące złotych.

Przypomnijmy, że Legnica wystąpiła w listopadzie 2015 r. o wsparcie finansowe w wysokości 118 480 zł na zakup książek do bibliotek szkolnych w 12 szkołach.  Wojewoda Dolnośląski przyznał dotację trzem szkołom ponadgimnazjalnym w sumie na 26 480 zł:

1)      I Liceum Ogólnokształcącemu im. T. Kościuszki  – 12 000 zł;

2)      Technikum Nr 3 przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. H. Pobożnego –  12 000 zł;

3)      Zasadniczej Szkole Zawodowej Nr 1 im. M. Kopernika przy Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych – 2480 zł.

 Całkowity koszt projektu uwzględniający środki własne Gminy Legnica wynosi 33 100 zł.

Biblioteki szkolne uczestniczące w programie zostaną wzbogacone w książki, w tym również na nośnikach cyfrowych, niebędące podręcznikami. Nowości wydawnicze będą uwzględniać zainteresowania uczniów, potrzeby uczniów niepełnosprawnych, wspierać młodych ludzi  w rozumieniu i poznawaniu współczesnego świata.  Planowane zakupy będą konsultowane z uczniami, rodzicami oraz biblioteką publiczną.

Podstawowym rezultatem programu ma być zwiększenie czytelnictwa wśród młodzieży.   Biblioteki szkolne zorganizują projekty edukacyjne promujące czytelnictwo dla uczniów szkoły. Odbędą się spotkania informacyjne z rodzicami o wpływie czytania na rozwój dzieci i młodzieży. W celu pogłębienia u uczniów nawyku czytania w czasie wolnym szkoły dostosują organizację pracy biblioteki do potrzeb uczniów, umożliwią im wypożyczania książek również na okres ferii zimowych i letnich. W celu promocji czytelnictwa szkoły podejmą współpracę z bibliotekami publicznymi lub pedagogicznymi.

źródło:portal.legnica.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj