Mateusz Kijowski pracował na kierowniczym stanowisku w PZU. Miał licencjat z zarządzania

Kijowski.png

Lider Komitetu Obrony Demokracji kilkanaście lat temu pracował na kierowniczych stanowiskach w dziale informatyki PZU. Jak ustalił „Super Expres”, Mateusz Kijowski legitymował się wówczas tylko licencjatem z zarządzania z prywatnej uczelni.

Tabloid dotarł do informacji pochodzących z audytu, jaki w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń zleciły nowe władze spółki. Gazeta pisze, że Kijowski pracował w PZU od kwietnia 2002 roku do czerwca 2003 roku. „Najpierw został doradcą zarządu ds. informatyki, a później awansował na stanowisko p.o. dyrektora zarządzającego ds. informatyki. Dostawał 10 tys. zł pensji, 20 proc. regulaminowej premii i premię uznaniową” – czytamy w „SE”.

W osobie Kijowskiego zostały połączone funkcje nadzorcze i decyzyjne w obszarze informatyki całej grupy PZU. Gazeta podkreśla, że gdy lider KOD pracował na stanowisku kierowniczym w dziale informatycznym, legitymował się tylko… licencjatem z zarządzania na jednej z prywatnych uczelni.

W grudniu 2002 r. władze spółki podpisały aneks do umowy z Kijowskim, który umożliwiał mu 6-miesięczny okres wypowiedzenia i zwolnienie w tym okresie ze świadczenia pracy. Według „SE”, lider KOD rozwiązał umowę o pracę z PZU już tydzień po podpisaniu aneksu. Na pytania dotyczące zatrudnienia w spółce nie odpowiedział dziennikarzom gazety ani Kijowski, ani biuro prasowe KOD.
Źródło: http://telewizjarepublika.pl/mateusz-kijowski-pracowal-na-kierowniczym-stanowisku-w-pzu-mial-licencjat-z-zarzadzania,34858.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj