Prokuratura Krajowa: Trzeba przebadać ciała ofiar katastrofy smoleńskiej

prokuratura generalna.jpg

Prokuratorzy zajmujący się śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej spotkali się dziś w Warszawie z rodzinami ofiar tragedii. Omówiono m.in. aktualny stan postępowania. Prokuratura Krajowa poinformowała, że jest konieczność zbadania wszystkich ciał osób, które zginęły w Smoleńsku, a które nie zostały spopielone.

 Przede wszystkim musimy zrobić solidny audyt wszystkich postępowań dotyczących smoleńskiej tragedii. Już dzisiaj wiadomo, że są one rozproszone po różnych prokuraturach. Część prowadziła prokuratura wojskowa, część cywilna, część z nich zostało umorzonych, kilka jest w sądzie. Trzeba te postępowania zbadać, ocenić i wysnuć wnioski. Na pewno zespół prokuratorski powołany do zbadania katastrofy smoleńskiej zrobi wszystko, by wyjaśnić przyczyny tej tragedii – mówił w marcu br. prokurator Marek Pasionek, zastępca prokuratora generalnego, który nadzoruje śledztwo w sprawie tragedii smoleńskiej.

Dziś po spotkaniu z rodzinami ofiar katastrofy, ustalono, że konieczne będzie przeprowadzenie ekshumacji.

 

Badania te są niezbędne także dla ostatecznej identyfikacji ofiar, których ciała zostały przywiezione do Polski w zaplombowanych trumnach i ustalenia, czy rodziny rzeczywiście pochowały swoich bliskich

– poinformowała Prokuratura Krajowa.

Specjaliści mają prowadzić badania toksykologiczne i DNA, a także wykorzystać tomografię komputerową.

W spotkaniu uczestniczyli minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz jego zastępca Marek Pasionek.

źródło: http://niezalezna.pl/82214-prokuratura-krajowa-trzeba-przebadac-ciala-ofiar-katastrofy-smolenskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj