Sprawdzone kadry TVN24 w nagonce na Macierewicza

tvn 24.jpg

Do rozpętanej przez „Gazetę Wyborczą” nagonki na ministra Antoniego Maczierewicza dołączyła stacja TVN24. Dwa wieczorne programy stacji emitowane wczoraj nie pozostawiają złudzeń co do idei dziennikarskiej rzetelności i obiektywizmu. W krytykę Macierewicza włączył się Andrzej Olechowski – ten sam, który wraz z kilkoma byłymi szefami MSZ zasłynął w 2006 roku paszkwilem szkalującym Macierewicza.

Najpierw Justyna Pochanke rozmawiała z Andrzejem Olechowskim.

 

– To, co mnie by niepokoiło i wątek który mógłby być powodem utraty zaufania do ministra Macierewicza, […], to podejrzane zazębianie się środowiska politycznego ministra ze środowiskiem spenetrowanym przez rosyjskie służby specjalne. To wymaga wyjaśnienia i to są pytania do naszych służb – tłumaczył Olechowski.

Justyna Pochanke to córka Renaty, jednej z z najbliższych współpracowniczek Janiny Chim, skazanej w aferze FOZZ‑u. Nazwisko Renaty Pochanke, pojawia się w aktach procesu FOZZ‑u.

Z kolei Andrzej Olechowski to współpracownik komunistycznego wywiadu ( „Tener” i „Must”, mikrofilm  – J-7588, 81-06-25). Jak ujawnił historyk Sławomir Cenckiewicz, Olechowski był kontaktem operacyjnym funkcjonariusza komunistycznej bezpieki Gromosława Czempińskiego, późniejszego szefa UOP.

20 sierpnia 2006 w Telewizji Trwam, Antoni Macierewicz, ówczesny wiceminister obrony narodowej, odnosząc się do listu byłych ministrów spraw zagranicznych krytykującego odwołanie szczytu Trójkąta Weimarskiego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, stwierdził, że większość z nich była „agentami sowieckich służb specjalnych”. Po tych słowach rozpętała się skandaliczna awantura  z udziałem mediów i dziennikarzy sprzyjających PO i SLD. Tymczasem Antoni Macierewicz wyjaśnił, że rejestracji tajnych współpracowników dokonywały wprawdzie  służby specjalne PRL, ale były one całkowicie podporządkowane Moskwie , gdzie mieściło się główne dowództwo komunistycznej bezpieki, które podlegali także polscy funkcjonariusze służb specjalnych i pozyskani przez nich tajni współpracownicy.
 
„Carex”- Włodzimierz Cimoszewicz, „Ralf” Adam Rotfeld, „Must” –Andrzej Olechowski i „Buyer” –Dariusz Rosati – pod takimi pseudonimami figurują oni w dokumentach służb specjalnych PRL

Po rozmowie Pochanke – Olechowski w „Kropce nad I” gościł Roman Giertych. Były lider LPR atakował szefa MON. I tu niespodzianka ojciec Moniki Olejnik, płk Tadeusz Olejnik, pracował w Służbie Bezpieczeństwa. Był funkcjonariuszem Biura „B” MSW PRL. Zajmował się m.in. „ochroną” ambasad

źródo: http://niezalezna.pl/82197-sprawdzone-kadry-tvn24-w-nagonce-na-macierewicza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj