Cenckiewicz obnaża obłudę PO: Was zakładał oficer SB Czempiński ze swoim OZI Olechowskim

PO ładne.jpg

Do wymiany zdań doszło na Twitterze pomiędzy byłym ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem, a historykiem prof. Sławomirem Cenckiewiczem.

Historyk wyraził oburzenie wypowiedziami Tomasza Siemoniaka na temat ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza po nagonce rozpętanej przez “Gazetę Wyborczą” a kontynuowanej przez Platformę Obywatelską. Uznał, że zarzuty pod adresem Macierewicza ze strony polityka PO to nieprawdopodobny skandal i hipokryzja. Prof. Cenckiewicz przypomniał Siemoniakowi: “Forsował Pan ludzi związanych z WSW/PZPR w WP, takich jak Pacek! A teraz w przebraniu antykomunisty”.

Na to były szef MON próbował odgryźć się historykowi pytaniem, “jak mu się podoba jeden z sejmowych liderów PiS, prokurator stanu wojennego Pan Piotrowicz”. Zgodnie z prawdą, Cenckiewicz odpowiedział, że już dawno wypowiedział się w tej kwestii (powiedział, że nie zamierza bronić Piotrowicza, bo nie da się obronić pracy w komunistycznym aparacie represji  – red.). “Was zakładał oficer SB – Czempiński, ze swoim OZI – Olechowskim…” – odparł Cenckiewicz politykowi PO.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/cenckiewicz-obnaza-oblude-po-was-zakladal-oficer-sb-czempinski-ze-swoim-ozi-olechowskim,34930.html

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ