Francuska Polonia przerwała wykład Grossa. Miała dość antypolskich kłamstw

Francuska Polonia postanowiła przeciwstawić się antypolskim kłamstwom rozpowszechnianym przez Jana Tomasza Grossa. Jak informuje portal Niezależna.pl, grupa Polaków, w odpowiedzi na niepoparte żadnymi argumentami oszczerstwa wobec Polski, przerwała wykład historyka okrzykami: „Mensonge” (franc. kłamstwa).

Gross, który na łamach niemieckiej prasy stwierdził, że podczas II wojny światowej „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”, podróżuje po Europie z cyklem wykładów zatytułowanych „Państwo przeciwko naukom społecznym. Kiedy rząd PiS mówi historykowi Janowi Grossowi, że jest antypatriotą”. Powiela na nich kłamliwe, antypolskie tezy zawarte w jego książkach. Tak też było podczas konferencji na paryskiej École des Sciences Humaines et des Sciences Sociologiques, gdzie m.in. przytoczył treść przemówienia Hanny Gronkiewicz-Waltz w rocznicę powstania w warszawskim getcie.

Historyk ignorował niewygodne pytania, ldlatego obecni na sali Polacy, w tym członkowie paryskiego klubu „Gazety Polskiej”, zaczęli skandować pod jego adresem: „Kłamstwa!”. Do protestujących przyłączył się również jeden z obecnych na konferencji Francuzów.

To było tak straszne, że musiałam opuścić to miejsce

– tak konferencję Grossa ocenia historyk Danuta Buszyńska-Lyemoyne, cytowana przez portal Niezależna.pl.

Opowiada, że wszyscy uczestnicy konferencji (brał w niej udział m.in. także historyk Jean-Charles Szurek) „rekonstruowali na nowo historię II wojny światowej” powołując się na rzekome fakty, które nie mają pokrycia w prawdzie historycznej.

Nie było ani jednego zdania, które budowałoby w jakikolwiek sposób dialog, obrażano naszą wiarę, wszystko to odbywało się w atmosferze nienawiści

– komentuje Buszyńska-Lyemoyne.

Jak twierdzą uczestnicy konferencji, Gross ignorował wszelkie argumenty obalające jego teorie – nie chciał słuchać ani o rodzinie Ulmów, ani o Marku Edelmanie. Nic dziwnego, bo historie tych dzielnych ludzi nie pasują do haniebnych wizji Grossa przedstawiających Polaków jako antysemitów.

wpolityce.pl/niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

21 KOMENTARZE

 1. Ten cały skandal z zachowaniem ambasador Izraela może być zwiazany z ustawą 447 amerykańskiego senatu.
  Przyjęcie ustawy 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today),
  przez Stany Zjednoczone może oznaczać nękanie Polski na rozmaitych płaszczyznach – powiedział prof. Marek Jan Chodakiewicz. Jego zdaniem, ustawa może mieć negatywny wpływ na stosunki polsko-amerykańskie, choć rząd Polski podpisał ze Stanami Zjednoczonymi umowę 16 lipca 1960 r., zgodnie z którą zobowiązał się zapłacić 40 mln. ówczesnych dolarów amerykańskich za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie. Spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała w rocznych ratach i została w całości spłacona i 10 stycznia 1981 r.
  Według prof. Chodakiewicza jedną z konsekwencji jakie może nieść antpolska ustawa senatu USA „447”, dająca prawo przedsiębiorstwu Holokaust żądania od Polski 65 mld dolarów USA, jest „nękanie Polski na rozmaitych płaszczyznach, aż do czasu, gdy się złamie tak jak Szwajcaria w swoim czasie”. Jak wyjaśnił, jeżeli ustawa zostanie przyjęta, będzie dotyczyć „wszystkich państw świata (…) ale w szczególności będzie to dotyczyć Polski i innych krajów postsowieckich”.
  http://nczas.com/wiadomosci/polska/profesor-chodakiewicz-przewiduje-nekanie-polski-az-sie-zlamie-nalezy-sie-spodziewac-rozmaitych-dzialan/

 2. Terza wszystko zależy od ruchu naszego Rządu czy zachowa się po Polsku.Chciałbym w tej sprawie usłyszec głos najlepszego Patrioty polskiego Jarosława Kaczynskiego

 3. znalazł zposób na zarabianie niezłych pieniędzy. Jeżdzi po świecie , wygłasza odczyty i płacą mu. Kto by słyszał o jakimś historyku zydowskiego pochodzenia? pochodzacym z Polski gdyby nie te oszczerstwa? Byłby szarakiem i biedakiem, a tak to trzepie kasę. Cwaniak i tyle.

 4. Przecież Jana Tomasza Grossa to ideał Kaczyńskiego, Glińskiego. Gość który był faszystowskim kolaborantem.
  Uczestniczył w zbrodniach jest ich idolem. Brawo wyborcy.
  Przysłowie „ nie daleko pada jabłko od jabłoni” czy w/w politycy mają prawo być przedstawicielem Narodu Polskiego .

 5. nie trzeba zabierać obywatelstwa ani się wkurzać ,trzeba po prostu zajebać żyda w obronie RZECZPOSPOLITEJ .Bo to jest napad na POLSKĘ ,a każdy polak ma prawo bronić Polskę ,i ma prawo zajebać taką gnidę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ