Marynarka Hitlera sprzedana na aukcji za tysiące

hitler23.jpg

W Monachium odbyła się aukcja, na której sprzedane zostało ok. 50 pamiątek po ważnych postaciach III Rzeszy. Zakupy opiewają na sumę 600 tys. funtów, czyli ok. 3 420 000 zł.

Właścicielem wystawionych na aukcję pamiątek był John K. Lattimer (zm. 2007 r.), który był lekarzem w czasie procesu norymberskiego. Zajmował się stanem zdrowia osadzonych przywódców nazistowskich. Badał również ciało Hermanna Göringa, po tym jak Göring popełnił samobójstwo, przegryzając kapsułkę z cyjankiem.

Właśnie jedwabna bielizna Göringa była jednym z przedmiotów aukcji. Została sprzedana za 3 tys. funtów. Z kolei marynarka od munduru, która należała do samego Adolfa Hitlera, poszła za 275 tys. funtów. Przedmioty te nabył mężczyzna z Argentyny, posługujący się numerem 888. Może to być nawiązanie do symbolicznej dla neonazistów liczby 88 (od ósmej litery alfabetu – HH, „Heil Hitler”). Nabywca deklaruje, że przedmioty zostały kupione w celach muzealnych. Łącznie zakupił pamiątek za 465 tys. funtów (ok. 2 650 000 zł).

Z doniesień prasowych wynika, że w aukcji uczestniczyli ludzie starsi oraz muskularni młodzi mężczyźni ogoleni na łyso.

Foto: Recuerdos de Pandora, CC BY-SA 2.0, Flickr

źródło: http://online.pl/545-marynarka-hitlera-sprzedana-na-aukcji-za-tysiace

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj