Pawłowicz: PO jest od dawna partią zdrady narodowej

Nowoczesna? To są tylko dziewuchy, które chodzą za całuska pana Petru – uważa Krystyna Pawłowicz.

Platforma Obywatelska ustawia się z Komisją Europejską, która ma tak Polskę pognębić, żeby ta odzyskała władzę – stwierdziła prof. Krystyna Pawłowicz na antenie Telewizji Republika.

Zdaniem posłanki PiS Unia Europejska nie ma żadnych podstaw traktatowych, aby narzucać Polsce swoją wolę ws. spraw dotyczących Trybunału Konstytucyjnego. „UE nie ma żadnego prawa do dyktowania nam z dnia na dzień, co mamy robić. To dziś bardzo wyraźnie wybrzmiało w wystąpieniu pani Szydło” – mówiła Pawłowicz.

Odnosząc się do zachowania polityków Platformy Obywatelskiej, którzy w głosowaniu uchwały ws. obrony suwerenności Polski, podobnie jak politycy PSL i .Nowoczesnej, nie wzięli udziału, zaś Agnieszka Pomaska z PO podarła na mównicy sejmowej jej tekst – Pawłowicz powiedziała: – PO zachowała się skandalicznie. Symbolem lekceważenia i pogardy dla spraw Polski był gest Pomaskiej. Bardzo niegodnie zachowali się posłowie. Ja byłam zdumiona – przyznała. W jej ocenie, Platforma „ustawia się” z Komisją Europejską, która ma tak Polskę pognębić, żeby partia Schetyny odzyskała władzę. – Celem jest tu wpłynięcie na sympatie polityczne w Polsce, które być może ma doprowadzić do wcześniejszych wyborów – przekonywała.

W ocenie poseł PiS, polski rząd jest w gruncie rzeczy krytykowany za to, że „nie wysłuchuje na kolanach życzeń Komisji Europejskiej”.

Poproszona o komentarz do słów Tomasza Terlikowskiego, który stwierdził, że jeśli PO nie odetnie się od gestu Pomaskiej, będzie można uznać tę formację za partię zdrady narodowej, uznała, że  na taki gest nie ma co liczyć. – Oni są już dawno partią zdrady narodowej i nie odetną się od tego. Wszystkie krytyczne wypowiedzi zagranicznych polityków są przez nich inspirowane – przekonywała polityk.

Zdaniem Pawłowicz Polacy stoją murem za Prawem i Sprawiedliwością, a ci którzy krytykują dziś PiS „to krzykliwa mniejszość która przegrała wybory, ale jest słyszana ze względu na swój dostęp do mediów.” W jej ocenie straszenie Polaków wojną domową (tu odnosiła się do wypowiedzi szefa PSL – red.) jest elementem ich strategii. – Strategii, która ma wzbudzić atmosferę niepokoju w Polsce – mówiła.

Zapytana, czy możliwy jest w Polsce Majdan na wzór tego, który miał miejsce na Ukrainie, stanowczo wykluczyła taką możliwość. –  Ludzie nie będą bronić Petru i ludzi, którzy znani są ze złotych zegarków. Nie będą popierać ludzi, którzy przeciwko nim występowali przez 8 lat – tłumaczyła.

Profesor odniosła się także do kwestii poparcia Donalda Tuska w jego walce o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Przyznała, że jest przeciwna takiemu rozwiązaniu. Jak jednak podkreśliła, jeśli PiS uzna, że tak będzie lepiej dla Polski, niech tak się stanie. Dodała jednocześnie, że kiedy Tusk wróci do kraju, powinien stanąć przed wymiarem sprawiedliwości, podobnie jak teraz powinna – w jej ocenie – Ewa Kopacz. Pytana o .Nowoczesną, Pawłowicz wyraziła natomiast przekonanie, że kiedy Tusk wróci, tej partii już dawno nie będzie. – To są tylko dziewuchy, które chodzą za całuska pana Petru – skwitowała.

źródło: Stefczyk.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj