Policjanci zlikwidowali uprawę konopi, w której było ponad 600 krzewów

mariuchana.jpg

Policjanci z powiatu trzebnickiego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zlikwidowali dużą uprawę konopi indyjskich, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt do jej prowadzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 krzewów tej rośliny oraz gotowy już susz, z którego można było uzyskać blisko 800 porcji narkotyku. W wyniku podjętych działań, zabezpieczone środki odurzające i te, które można by było uzyskać z prowadzonej uprawy, nie trafią już na rynek.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy na podstawie uzyskanej informacji ustalili, że w jednej z hal przemysłowych, zlokalizowanych na terenie gminy Wisznia Mała, może znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich.

W trakcie przeszukania pomieszczenia o powierzchni 500 m2 policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 600 sztuk krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz gotowy susz roślinny, z którego można by uzyskać blisko 800 porcji narkotyku. W wyniku podjętych, działań zabezpieczone środki odurzające i te, które można by było uzyskać z prowadzonej uprawy, nie trafią już na rynek.

Na miejsce zabezpieczono także specjalistyczny sprzęt umożliwiający prowadzenie uprawy, w tym instalację nawadniającą i naświetlającą. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tego nielegalnego procederu.

źródło: KPP Trzebnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj