David Gilmour we Wrocławiu

dawid gilmur.jpg

Angielski gitarzysta, wokalista i kompozytor David Gilmour, najbardziej znany jako długoletni członek Pink Floyd, wystąpi 25 czerwca 2016 we Wrocławiu na wspólnym koncercie z Leszkiem Możdżerem i Zbigniewem Preisnerem.

Koncert rozpocznie się o godz. 21.30 na pl. Wolności we Wrocławiu. Bramki zostaną otwarte o godz.19. Koncert organizowany jest w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Bilety na koncert zostały wyprzedane, ale wydarzenie będzie można oglądać na żywo w TVP 2 (pierwsza część koncertu) i TVP Rozrywka (druga część koncertu). Koncert potrwa ok. 180 minut.

Koncert Davida Gilmoura – informacje praktyczne

David Gilmour – legendarny gitarzysta Pink Floyd , wystąpi z trzydziestoosobową orkiestrą Zbigniewa Preisnera. Gościem specjalnym będzie światowej klasy polski pianista Leszek Możdżer. Koncert rozpoczyna światowe tournée pod hasłem „Rattle That Lock” i we Wrocławiu odbywa się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Po raz pierwszy tak wielka impreza odbędzie się na Placu Wolności we Wrocławiu pomiędzy Operą a otwartym przy okazji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Narodowym Forum Muzyki, które jest jednym z najnowocześniejszych na świecie kompleksem sal koncertowych.

– Właśnie fakt, że Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury przekonał Davida Gilmoura do rozpoczęcia tournee we Wrocławiu – tłumaczy Filip Majchrowski z agencji FM Pro, promotor wrocławskiego koncertu.

Na żywo koncertu będzie mogło posłuchać 20 tys. osób. Próby zaczynają się w piątek, jednak organizatorzy nie potrafią powiedzieć, o której godzinie dokładnie weźmie w nich udział David Gilmour. 

Sam koncert będzie filmowany przez reżysera filmów muzycznych, dokumentalistę i autora okładek płyt grupy Pink Floyd, Aubreya 'Po’ Powella.

źródło: wroclaw,pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj