Paweł Kukiz o Donaldzie Tusku: „To samo, co wykończyło Polskę, wykończyło też Unię Europejską”.

Dla UE to ostatni dzwonek aby przeprowadzić proces odnowy. Albo Unia zrestrukturyzuje się w oparciu o wolny rynek i suwerenność europejskich narodów albo proces rozpadu będzie postępował – w ten sposób Paweł Kukiz skomentował wyniki referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

W ocenie lidera Kukiz’15 decyzja Brytyjczyków jest klęską projektu zjednoczenia Europy opartego na biurokracji i regulacjach. „To klęska całej brukselskiej klasy biurokratycznej” – przekonuje Paweł Kukiz i dodaje: „Ich arogancja i buta do tego doprowadziły. Wielka Brytania tego nie wytrzymała”.

Polityk wyraża pogląd, że decyzja Wielkiej Brytanii może spowodować efekt domina. Wskazuje, że są państwa, kóre już planują organizację takiego plebiscytu u siebie. „Teraz w kolejce czekają Holandia i Francja, gdzie Geert Wilders i Marine Le Pen już zapowiedzieli, że będą chcieli zorganizować referendum u siebie”.

Winą za ten stan rzeczy Kukiz obarcza głównych polityków Unii Europejskiej, którzy w jego ocenie powinni odejść. „W obecnej sytuacji cała wierchuszka tej pasożytniczej kasty powinna podać się do dymisji: Jean-Claude Juncker, Donald Tusk i Martin Schultz” – wskazuje.

Zdaniem lidera Kukiz’15 decyzja Brytyjczyków nie jest dobrą wiadomością dla Polski. Jak tłumaczy, stanowili oni przeciwwagę dla centralistycznych zapędów Berlina, które w jego ocenie po Brexicie się nasilą. „Powinniśmy w tej sytuacji zawęzić współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz rozważyć jej poszerzenie o Rumunię i Chorwację w przeciwnym wypadku zmaterializuje się wizja kontrolowanej przez Niemcy Mitteleuropy” – uważa polityka.

„Dla UE to ostatni dzwonek aby przeprowadzić proces odnowy. Albo Unia zrestrukturyzuje się w oparciu o wolny rynek i suwerenność europejskich narodów albo proces rozpadu będzie postępował” – kwituje Paweł Kukiz.

źródło: Telewizja Republika.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj