Petru, Ferrari i wiceszef państwowego ubezpieczyciela

petru duza rozdzielczosc.jpg

Wiceprezes PZU użytkuje luksusowe sportowe auto należące do firmy, która procesuje się z państwowym ubezpieczycielem o wielomilionowe odszkodowania – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”.

Ferrari california to luksusowy kabriolet posiadający pod maską 560 koni. Dzięki temu zaledwie w 3,6 sekundy rozpędza się do setki. Za taką sportową maszynę trzeba jednak słono zapłacić. Używany model kosztuje blisko 850 tys. zł. Tymczasem to właśnie takim autem jeździ Sebastian Klimek, od 21 marca br. wiceprezes PZU zasiadający także w zarządzie PZU Życie.

„GPC” jest w posiadaniu zdjęć z parkingu ubezpieczyciela w siedzibie Grupy [do wiadomości redakcji]. Na jednym z nich widać siedzącego za kierownicą Klimka i zajmującego siedzenie dla pasażera Dariusza Krzewinę, wiceprezesa PZU, niedawno odwołanego z funkcji prezesa PZU Życie w związku z zawiadomieniem złożonym do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Sprawdziliśmy, do kogo należy to czerwone ferrari. Okazuje się, że właścicielem auta nie jest Sebastian Klimek. Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że posiadaczem luksusowego auta – ubezpieczonego w PZU – jest jedna ze spółek Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO) – ustaliła „GPC”.

Na jego stronie internetowej można znaleźć nawet zdjęcia tego ferrari (o identycznym numerze rejestracyjnym jak auto, którym jeździ Klimek) na tle baneru reklamowego EuCO. W październiku 2015 r. maszyną chwalił się na Facebooku Marek Prucnal, dyrektor generalny spółki. Komentarz znajdujący się pod zdjęciem był bardzo krótki: „Pierwsze Ferrari we flocie EUCO”.

Sprawa użytkowania przez Klimka luksusowego auta może budzić poważne wątpliwości. Grupa EuCO specjalizuje się bowiem w odzyskiwaniu odszkodowań od firm ubezpieczeniowych, w tym także od PZU. Obecnie pozwy skierowane przez nią przeciwko państwowemu ubezpieczycielowi opiewają na niespełna 200 mln zł. Co ciekawe, wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej EuCO od końca marca 2014 r. jest… Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, który bardzo ostro krytykuje politykę rządu PiS-u. To nie koniec.Należące do Grupy PZU Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych wyłożyło w czasach rządów PO-PSL kilkanaście milionów złotych na akcje EuCO (obecnie państwowy ubezpieczyciel poprzez TFI posiada ich niespełna 2 proc.).

Artykuł w całości ukazał się w najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj