Prezydent Andrzej Duda: Będziemy rozmawiać z brytyjskim rządem o naszych rodakach


Odnosząc się do decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę, że wyniki referendum należy uszanować. Prezydent podkreślił jednak, że stanowią one również ważne pytanie do UE o to, co było powodem rezygnacji Wielkiej Brytanii z członkostwa w europejskiej wspólnocie.

Wczoraj zakończyło się brytyjskie referendum dotyczące członkostwa w Unii Europejskiej. Oczekiwanie na oficjalne wyniki głosowania trwało do godzin porannych. Sondażowe badania mówiły o pozostaniu Wielkiej Brytanii we wspólnocie. Jednak ankieta przeprowadzona została na niewielkiej liczbie respondentów, więc wynik może się zmienić. Po godzinie 8 czasu polskiego Centralna Komisja Wyborcza Wielkiej Brytanii poinformowała, że za opuszczeniem Unii Europejskiej opowiedziało się 51,9 proc. wyborców.

– Trzeba czynić wszystko aby uniknąć efektu domina, aby społeczeństwa innych krajów nie powiedziały, że nie chcą być członkami europejskiej wspólnoty. Trzeba się zastanowić, dlaczego Brytyjczycy taką decyzję podjęli. […] Czy uważają że zbyt wiele spraw podejmowanych jest arbitralnie i decydowanych w Brukseli, a za mało rozmawia się ze społeczeństwem? – zastanawiał się prezydent Andrzej Duda.

Źródło: http://niezalezna.pl/82350-prezydent-andrzej-duda-bedziemy-rozmawiac-z-brytyjskim-rzadem-o-naszych-rodakach

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ