Wielkie Zwycięstwo zwolenników Brexitu – czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które jest początkiem rozpadu lewackiej Unii Europejskiej

Pulpit.jpg

Wielkie Zwycięstwo zwolenników Brexitu – czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które jest początkiem rozpadu lewackiej Unii Europejskiej. Dlatego trzeba podpisać nowe traktatowe porozumienie unijne.
Stało się tak jak długo wcześniej już to przewidzialem i całą moją osobistą analizę tego tematu przesyłałem mailowo znajomym .

Zwolennicy wyjścia uzyskali zwycięstwo wielką, bo aż różnicą ponad miliona trzystu tysięcy głosów.
Na pewno do tego wyniku bardzo przyczyniła się wczoraj swoją wypowiedzią królowa Zjednoczonego Królestwa swym bardzo ironicznym pytaniem , ale ze wskazaniem jak podwładni Jej Królewskiej Mości powinni zagłosować. Pytanie brzmiało : Pokażcie mi chociaż 3 powody – dla których warto pozostać w Unii Europejskiej – sugerując w sposób bardzo wyraźny, że takie powody nie istnieją.

A królewskim życzeniom z reguły się nie odmawia. Uważam, że gdyby nie głosowali tzw. napływowi z prawem do głosu, a tylko urodzeni obywatele w Wielkiej Brytanii – to zwycięstwo to byłoby porażająco jeszcze większe. Pamiętajmy też to , że do Brytyjskich głów w końcu dotarła informacja, że po dodaniu wszystkich plusów i minusów i tak Brytyjczycy mieli w najbliższych tylko 3 latach oddać za nic do tzw. wspólnotowej kasy Unii – aż 100 miliardów funtów. !!! Myślę, że do każdego z Nas też by to dotarło.

Czeka Nas teraz bardzo gorący czas. Poczynając od spadku wartości funta w najbliższym czasie do 4 złotych i jak przewidują fachowcy i podają agencje światowe – wartość funta spadnie do poziomów z 1985 roku. Ktoś kto miał duże wolne środki finansowe szybko zarobi na spadku funta wielki majątek np. zakupując wcześniej tzw. pewne waluty lub złoto, którego wartość w tej chwili wzrosła nagle już o 5 procent ( a co będzie później ).
Kolejne ostre zawirowania – to rozpad Wielkiej Brytanii.

Pisałem wcześniej o odejściu Szkocji poprzez ponowne ogłoszenie Referendum w sprawie uzyskania niepodległości, a potem w wyniku ewentualnego zwycięstwa zwolenników niepodległości – już po jej ogłoszeniu – oficjalne zgłoszenie przez niepodległą Szkocję akcesji o przystąpienie do Unii Europejskiej. Kolejny element rozpadu Zjednoczonego Królestwa – to proces połączenia dwóch Irlandii Północnej z Irlandią ( podobnie jak połączenie NRD oraz RFN ). Zostaje jeszcze Walia ,Szkocja.

Dlaczego może tak się stać ? Bo kraje te z osobna wcześniej opowiadały się za pozostaniem w Unii Europejskiej.
Oby proces ten tylko przebiegał w sposób pokojowy. Może dojść do Brexitu jeszcze w dalszej kolejności w np. w Holandii, Francji, Danii czy Czechach.

Inny temat, zagadnienie przyszłościowe to pokój w Europie czy wojna. Uważam, że nastąpić może nagły wzrost konfliktów zbrojnych – przy wielkim wzroście jeszcze większej chęci Niemiec do panowania w Europie po wyjściu z Unii Wielkiej Brytanii, która w sojuszu z Polską była przeciwwagą dla zapędów momentami wręcz imperialnych polityków niemieckich skorych do zawarcia nowego sojuszu z Rosją Putina przeciwko każdemu kto będzie występował przeciwko ich wspólnym interesom imperialnym. Powinniśmy szybko, rozsądnie przyśpieszyć proces zbrojenia i nie patrząc na nikogo powiększyć liczbę armii przynajmniej do 200 tysięcy żołnierzy zawodowych plus powinniśmy natychmiast przywrócić roczną obowiązkową służbę wojskową.

Bowiem pamiętajmy, że z wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii dziś cieszy się bardzo Rosja i Putin dziś świętujący i śmiejący się na Kremlu. Ale gospodarczo Rosja też straciła, a straci jeszcze więcej bo będą znaczne spadki cen ropy. Najmniej stracily Chiny.Tylko w walutach 1.1 procenta. Najbardziej straciła walutowo Hiszpania bo aż 11 %.
Wielki plus dla polityki PiS-u za podpisanie umów gospodarczych z Chinami, dzięki czemu możemy być liderami kontaktów z Chinami.Następne zagrożenie po Rosji to ISIS oraz Ukraina.

I wreszcie temat Polaków mieszkających w Anglii, Walii, Szkocji obu Irlandii Północnej. Gdyby wydarzyło się lub wydarzało się coś złego dla Polaków – nasi rodacy w każdej chwili mogą wracać do Polski. I oby wracali do Polski bogatszej i z różnorodną dla nich ofertą pracy. Ale gdyby nie chcieli poprzez swój wybór wracać to powinni będąc polskimi patriotami już teraz, natychmiast jak najszybciej wejść na drogę starania się o uzyskanie brytyjskiego obywatelstwa celem zapewnienia sobie bezpiecznego i stałego pobytu na wyspach, a w wypadku np. braku pracy czy wystąpienia sytuacji krytycznych, aby mogli natychmiast wyjechać z wysp i bezproblemowo przybyć np. do Australii czy innych państw dawnego imperium brytyjskiego – gdzie znajdą pracę, opiekę i bezpieczeństwo.
Polska gospodarka, jej rozwój, przyszlość, zapowiedzi planów rządowych będą od teraz przez Brexit zagrożone. Oby się wszystko powiodło – bo jak będzie inaczej – to znowu wrogowie Polski zewnętrzni jak i wewnętrzni powiedzą, że to wszystko przez przez PiS, który nie dotrzymał danego słowa.
To na razie tyle na ten gorący moment – godzinę po ogłoszeniu wyników o zwycięstwie zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Kończąc – wściekam się na tych co dziś kłamią mówiąc autorytatywnie w oczy , że nikt się nie spodziewał takiej sytuacji jaka dzisiaj nastąpiła i nikogo osobiście nie znają kto by mógł przewidzieć taki obrót sprawy. Mówiąc dyplomatycznie oraz delikatnie – to nie zazdroszczę posiadania znajomych bez prawidłowego zmysłu analitycznego.
Wystarczy tylko chcieć i umieć myśleć. Osobiście o tym co się stało pisałem już wcześniej i pisałem dokładnie to samo co dziś .

Nie jestem zawodowym analitykiem . Jestem humanistą. Ale myślącym . Można ? Można. Ale trzeba myśleć i umieć analizować poszczególne sytuacje – a nie mówić dziś, że nikt nie przewidział. Myślący przewidzieli. Mój błąd to przewidywanie, że zwycięstwo to nastąpi różnicą przynajmniej 2 milionów głosów.
Pozdrawiam serdecznie. Jeśli zgadzasz się z moim komentarzem – kliknij pod nim na mojej osi czasu lubię. Prześlij dalej.

Mgr sztuki Waldemar Krowiński

 

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ