Ząbkowice: Policjanci i celnicy przechwycili blisko 6 ton nielegalnego tytoniu

policja nowa.jpg

Policjanci z powiatu ząbkowickiego i celnicy przechwycili blisko 6 ton nielegalnego tytoniu. Kontrabandę ujawniono w jednej z naczep pojazdów ciężarowych, zaparkowanej na terenie powiatu. Gotowa do produkcji papierosów krajanka tytoniowa bez polskiej akcyzy popakowana była w kartony. Skarb Państwa został narażony na straty w wysokości 4,5 miliona złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z ząbkowickiej komendy powiatowej ustalili, że w jednej z naczep pojazdów ciężarowych, zaparkowanej na terenie Ząbkowic Śląskich może znajdować się tytoń o dużej wartości, bez polskiej akcyzy.

Wyjaśniając dalej okoliczności tej sprawy, funkcjonariusze wspólnie z celnikami otworzyli zaparkowaną naczepę. Podejrzenia się potwierdziły. Wewnątrz funkcjonariusze znaleźli kartony z gotową do produkcji papierosów krajanką tytoniową o łącznej wadze blisko 6 ton.

Tytoń nie posiadał akcyzy, a więc nie został odprowadzony z tego tytułu podatek. Jak obliczyli funkcjonariusze, Skarb Państwa został narażony na straty w wysokości 4,5 miliona złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy.

Naczepa wraz z kontrabandą została przekazana funkcjonariuszom Izby Celnej.

(źródło – KPP Ząbkowice Śląskie)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj