IS werbuje w internecie. Ekspert radzi: uważajmy na e-maile

Isis.jpg

Terroryści z samozwańczego Państwa Islamskiego coraz częściej werbują przez internet. Ofiary takich werbunków są coraz młodsze. Dżihadyści w sieci działają bardzo sprawnie. Do jej użytkowników docierają poprzez portale społecznościowe czy pocztę elektroniczną.

Dr Leszek Pietrzak, ekspert ds. bezpieczeństwa, apeluje o ostrożność. Jak mówi, powinniśmy uważać w szczególności na przychodzące maile, ponieważ terroryści mogą się podszywać pod różnego rodzaju organizacje. Specjalista spodziewa się nasilenia tego typu akcji w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO w Polsce.

– Możemy otrzymywać różnego rodzaju oferty nawiązania kontaktu czy wzięcia udziału w jakiejś akcji, która będzie toczyła się pod zupełnie innym tytułem niż jej faktyczny cel. Jeśli mamy uzasadnione podejrzenia nt. jakiejś strony, czy jakiejś oferty, która krąży w internecie, to z takowymi informacjami można zwrócić się do policji czy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które generalnie odpowiadają za bezpieczeństwo Polaków – radzi ekspert.

Międzynarodowe Centrum Antyterrorystyczne poinformowało, że do terrorystów z IS przyłączyło się 4 tys. obywateli Unii Europejskiej, w większości mężczyzn. Media podają, że w szeregi dzihadystów włączają się nawet 14 latki z Europy.

źródo:http://www.radiomaryja.pl/informacje/is-werbuje-w-internecie-ekspert-radzi-uwazajmy-na-e-maile/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj