Korwin: Stracę najlepszych kolegów do rozwalania UE

korwin ładny nowy.jpg

„Gdybym był Brytyjczykiem skakałbym do góry z radości. Gdybym był Polakiem żyjącym w Wielkiej Brytanii też bym skakał. Natomiast gdybym był Polakiem chcącym wyjechać oczywiście do Wielkiej Brytanii to bym się nie cieszył” – mówił Janusz Korwin-Mikke odnosząc się do referendum w Wielkiej Brytanii, w którym obywatele zadecydowali o opuszczeniu Unii Europejskiej.

Po Brexicie polityk mówił co go smuci szczególnie.

„Z punktu widzenia europosła jest to problem, bo jak wyjdą ludzie z UKIP to stracę najlepszych kolegów do rozwalania Unii Europejskich. Wolałbym, żeby oni zostali i dalej rozwalali Unię, która zresztą i tak zbankrutuję. Unia po wyjściu Wielkiej Brytanii znacząco się wzmocni. Oś Berlin – Paryż będzie odgrywała teraz jeszcze większą rolę. Do tej pory Brytania wraz z państwami Grupy Wyszehradzkiej i jeszcze jednym państwem mogła zablokować poczynania Berlina. Teraz ci wariaci i szaleńcy będą się panoszyli tutaj bez jakiejkolwiek kary” – mówił w „Superstacji” Korwin.

Lider partii KORWiN wskazał również odpowiedzialnych za obecną sytuację UE.

„Pan Schulz i Pani Merkel są ludźmi odpowiedzialnymi za opuszczenie Unii przez Wielkiej Brytanii. Oni nie tylko są odpowiedzialni za falę uchodźców, to jeszcze pół biedy. Oni od trzech miesięcy nic innego nie robią, tylko trąbią, że trzeba dać wizy Turkom. Ta informacja spowodowała, że Wielka Brytania musiała wyjść” – podkreślał Korwin.

W opinii europosła Polacy byli oszukiwani ws. Unii Europejskiej.

 

„Polaków bezczelnie oszukiwano, że jesteśmy w Unii jeszcze przed jej powstaniem, które miało miejsce w momencie podpisania trybunału lizbońskiego. Wcześniej była Wspólnota Europejska, nie było Unii Europejskiej. Ludzi okłamywano mówiąc im, że mogą jeździć po Europie, w której nie ma granic dzięki Unii, a tak jest przecież dzięki Schengen. Ludzie byli potwornie oszukiwani. To jest spisek. Ci ludzie, którzy przekształcali EWG na Związek Socjalistycznych Republik Europejskich chwilowo nazywany Unią Europejską, przez 30 lat ciężko pracowali, aby opanować od środka ten organizm i to się im udało, ale dziś im się to sypie” – zauważył Korwin.

źródło:: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/korwin-strace-najlepszych-kolegow-do-rozwalania-ue,17300980960#ixzz4CfwWH2GI

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj