Rekordowy semestr „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”!

zajecia.png

Zakończony semestr lekcji prowadzonych przez pracowników Kancelarii Sejmiku okazał się być wyjątkowym zarówno pod względem zainteresowania wykazanego ze strony szkół, jak i frekwencji na samych zajęciach. Dzięki temu, na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy, mieliśmy przyjemność gościć w sali posiedzeń Sejmiku ponad 2100 uczniów dolnośląskich szkół. Jest to ilość absolutnie wyjątkowa, znacznie przewyższająca liczbę uczestników w poprzednich semestrach.

Przeszło połowę (51%) uczestników lekcji w minionym semestrze stanowili uczniowie gimnazjów, 26% to uczniowie szkół podstawowych, a 23% – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zauważyć można również, że uczestnicy pochodzący ze szkół gimnazjalnych dominowali ilościowo w każdym semestrze naszych zajęć. W porównaniu do poprzednich okresów wyrównana była natomiast ilość uczniów szkół z Wrocławia oraz z pozostałej części województwa.

Cały czas wzrasta oczywiście również łączna liczba uczestników zajęć, która – według prowadzonych nas statystyk – po ostatnich pięciu semestrach przekroczyła już liczbę 7 tysięcy!

W imieniu Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Pawła Wróblewskiego oraz naszym – pracowników Kancelarii Sejmiku – pragniemy podziękować za obecność oraz aktywny udział w lekcjach wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom. Z przyjemnością obserwujemy, jak wiele szkół w trakcie semestru odwiedza nas nawet kilkukrotnie.

Podsumowanie zajęć tradycyjnie postaraliśmy się ująć również w postaci graficznej, przedstawiającej ilość oraz przekrój uczestników zajęć w poszczególnych semestrach. Już teraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wykresami, zaś po przerwie wakacyjnej zapraszamy do udziału w kolejnym semestrze „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”!

źródło: umwd.dolnyslask.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj