W Polsce spada stopa bezrobocia : Na Dolnym Śląsku 8,5 proc.

sondaże.jpg

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce spada, choć jest wciąż na wysokim poziomie. GUS podał, że stopa bezrobocia w maju wyniosła 9,1 proc.

W stosunku do kwietnia bezrobocie spadło o 0,4 pkt. proc., a wobec minionego roku o 1,6 pkt. proc. Bezrobocie na Dolnym Śląsku wynosi 8,5% a we Wrocławiu stopa bezrobocia wynosi  3,5 % i należy do najniższych w kraju. 

Prof. Jerzy Żyżyński, członek Rady Polityki Pieniężnej, spodziewa się dalszego spadku bezrobocia, ale przestrzega przed popadaniem w hura optymizm. Zwraca uwagę, że takie dane są efektem prac sezonowych i być może reakcją na politykę rządu.

–  To jest też pewne zjawisko – że w związku z tym z popytem coś zaczyna rosnąć – które kreuje rząd, wprowadzając swoją politykę. (…) Ale to jest ciągle wysokie bezrobocie. Z jednej strony jest to wysokie bezrobocie ponad 9%. Z drugiej strony – mówi się, że to jest nieoficjalne – sporo ludzi pracuje jednak w szarej strefie i sporo ludzi wciąż jest na imigracji – zaznacza prof. Jerzy Żyżyński.

Najmniejsze bezrobocie rejestrowane jest w województwie wielkopolskim – wynosi 5,7 proc.;  najwyższe w warmińsko – mazurskim – 15 proc.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/w-polsce-spada-stopa-bezrobocia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj