Jelenia Góra: Pijana matka zatrzymana przez Policję

policja.jpg

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która w stanie nietrzeźwości opiekowała się 3-miesięcznym dzieckiem. W trakcie przeprowadzanej interwencji badanie na zawartość alkoholu wykazało u niej ponad 3 promile. Funkcjonariusze sprawdzają czy matka, będąc w takim stanie naraziła dziecko na zagrożenie życia i zdrowia. O sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

26 czerwca 2016 roku około godziny 22.25 na numer alarmowy policji zadzwoniła kobieta, która powiadomiła, że pijana matka opiekuje się 3-miesięcznym dzieckiem. Policjanci we wskazanym mieszkaniu zastali kobietę, która trzymała na rękach niemowlę. Okazało się, że była kompletnie pijana i chwiała się na nogach. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 3 promile. 31-latka podczas interwencji była agresywna i wulgarna. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania, jednak lekarz nie stwierdził wówczas zaniedbań.

Policjanci ustalili, że kobieta była poszukiwana przez Sąd Rejonowy we Lwówku Śląskim celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 11 dni za niezapłaconą grzywnę.

31-latka trafiła do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. O zastanej przez policjantów sytuacji poinformowany zostanie sąd rodzinny, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie. Przypomnijmy, że za  narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia rodzicom może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj