Korwin-Mikke: Superpaństwo było zaplanowane od początku

korwin ładny nowy.jpg

Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie, że stworzenie europejskiego superpaństwa od początku było celem wpływowych środowisk w UE.

„To że ma powstać superpaństwo było zaplanowane od razu. Spiskowcy, którzy przerobili EWG na Wspólnoty, a Wspólnoty na UE, to od razu zakładali, że najpierw powstanie konfederacja, potem federacja, a na końcu scentralizowane państwo tak jak Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Wygląda na to, że celowo i świadomie robili rzecz absurdalnie – kokietowali Turcję i obiecywali wizy dla Turków, by nastąpił Brexit i Brytyjczycy przestali wkładać kij w szprychy tekj machinie, która ma utworzyć scentralizowane państwo. Gdyby Wielka Brytania była y w Unii, to razem z Wyszehradem zablokowałaby tego typu pomysły. Celowo i świadomie mówiono o tym, że zniesie się wizy dla Turków, by Brytyjczycy zagłosowali za Brexitem. Teraz proszę Brytyjczyków, by wynieśli się z UE, by mogli swój plan wprowadzić w życie” – powiedział Korwin-Mikke.

„Chcą wprowadzić wspólną armię europejską, za którą optował Jarosław Kaczyński. Teraz to zrobią i Wielka Brytania nie będzie  w stanie temu przeszkodzić. Minister Waszczykowski miał świetny pomysł, żeby stworzyć konferencje poza 6, ale zamiast zdzwonić do nich, wcześniej to ogłosił” – dodał prezes partii KORWiN.

Janusz Korwin-Mikke odniósł się również do nastrojów, jakie panują wśród brytyjskiej Polonii po Brexicie.

„Nastroje wśród Polonii są dobre, bo będzie mniej kolorowe i być może mniej Polaków, więc nie będzie konkurencji” – stwierdził Korwin-Mikke. „Ci sami, co mówili, że Polacy opuścili Polskę, teraz biadolą, że co będzie, jak powrócą. Niestety nie wrócą, bo nic złego im się nie stanie” – dodał.

Lider partii KORWiN został zapytany przez jednego z dziennikarzy, czy Brexit storpeduje realizację umowy TTIP.

„Ta umowa w ogóle jest bardzo skomplikowana. (…) Wszystko zależy od wyniku wyborów w USA. O ile Obama był przeciwko Brexitowi, Trump jest za Brexitem i silnymi więzami z Wlk. Brytanią. Natomiast Obama zawsze mówił, że do tego nie dopuści. Miejmy nadzieję, że wygra Trump, co jest rawie pewne i nie będzie żadnych problemów. Pytanie, czy jak wygra Trump UE rządzona prze z państwa osi Berlin-Paryż będzie chciała mieć kontakty z USA. (…) Ich koszmarny sen się spełnia” – odpowiedział Korwin-Mikke.

Europoseł odniósł się również do sytuacji we Francji.

„Na razie Francją rządzi czerwona hołota,  anie pani LePenówna. A jak będzie rządziła, to też może różnie być, bo tendencje socjalne Frontu Narodowego są dosyć silne” – powiedział polityk.

źródło: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/korwin-mikke-superpanstwo-bylo-zaplanowane-od-poczatku,17319365315#ixzz4CnMe7ip0

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ